Stomatologia mikroskopowa


Stomatologia mikroskopowa, czyli zastosowanie mikroskopu w trakcie leczenia. Dzięki bardzo dużemu powiększeniu z łatwością można dostrzec szczegóły, które mają decydujące znaczenie podczas całego leczenia. Pozwala to zwiększyć możliwości diagnostyczne i poprawia precyzje wszystkich zabiegów. Ryzyko powikłań jest dzięki temu zminimalizowane. Obecnie zastosowanie takiego mikroskopu staje się standardem w nowoczesnej stomatologii, ponieważ daje niezakłamany obraz kondycji zębów, co sprzyja jeszcze lepszemu leczeniu.

W niektórych przypadkach bez mikroskopu, lekarz nie jest w stanie dostrzec wszystkich szczegółów. Ma to znaczenie przede wszystkim w leczeniu kanałowym, gdzie o sukcesie w dużej mierze decyduje bardzo dokładnie oczyszczony ząb. Dlatego, zanim leczenie zostanie zakończone, wskazane jest użycie takiego narzędzia, aby pozbyć się wszelkich wątpliwości.

Dlaczego leczymy używając mikroskopu stomatologicznego?

  • Większa dokładność - obraz w 20-krotnym powiększeniu umożliwia odnalezienie także dodatkowych kanałów (często pomijanych w trakcie tradycyjnego leczenia). Przeleczenie wszystkich kanałów zęba prowadzi do usunięcia bakterii. Dzięki temu obniżone zostaje ryzyko powikłań tj. ropień, ból lub utrata zęba.
  • Precyzja - leczenie jest skuteczne ponieważ wszystkie kanały są doskonale opracowane, wyczyszczone i wypełnione.
  • Pewniejsze rokowanie - poprzez użycie profesjonalnego sprzętu, ryzyko powikłań zostaje zmniejszone, a Pacjent nie jest narażony na ponowne leczenie (reendo) oraz dodatkowe koszty.
  • Bezbolesne leczenie - precyzyjnie podane znieczulenie i usunięcie tylko zakażonych tkanek zęba.
  • Pełna kontrola - dostrzegając wszystkie detale posiadamy pełną kontrolę nad przebiegiem leczenia, co zalicza się do nowych wyższych standardów nowoczesnej stomatologii.
  • Szybsze leczenie - w znacznej ilości przypadków leczenie kanałowe zakończone zostaje w ciągu 1 wizyty.
 

Masz pytania?
Chcesz umówić się na wizytę?


Przejdź do kontaktu