wielkanoc
Wielkanoc
12 kwietnia 2022
dzień mężczyzn
Dzień Mężczyzn
9 marca 2023
wielkanoc
Wielkanoc
12 kwietnia 2022
dzień mężczyzn
Dzień Mężczyzn
9 marca 2023

Dzień Dentysty

C zy wiecie, że 5 marca polscy dentyści mają swoje święto?

Jego celem poza oczywiście uhonorowaniem pracy dentystów, jest również zachęcanie Was Drodzy Pacjenci do regularnych wizyt w gabinecie stomatologicznym.

Niestety wiele osób nadal bardzo boi się lekarza dentysty:

  • aż 80% Polaków boi się wizyt u dentysty,
  • około 17 % pacjentów deklaruje, że odczuwa u dentysty paniczny strach (dentofobia).

Na dowód tego jak bardzo strach przed dentystą jest zakorzeniony w ludzkiej podświadomości przedstawiam Wam również fragment książki, którą niedawno miałem okazję czytać moim dzieciom („Strach i Pogromca Potworów”, Wojciech Kołyszko, Jovanka Tomaszewska).

Pewnego wieczoru dzieci z turkusowego domu rozmawiały o najstraszniejszych rzeczach na świecie. Gdy po wampirach, DENTYSTACH, komputerowych upiorach i buldogach wielkości hipopotamów przyszła kolej na olbrzymy…

…Zacząłem zastanawiać się, dlaczego lekarz dentysta jest dla wielu osób tak przerażający?

Uważam, że winne są stereotypy i przekazy o tym co było kiedyś, gdy leczenie stomatologiczne odbywało się bez znieczulenia, a to już przeszłość!

Bywa oczywiście tak, że pacjent szuka ratunku u stomatologa dopiero wówczas gdy nie może już wytrzymać bólu zęba. W takim przypadku leczenie z reguły jest bardziej inwazyjne a znieczulenie bywa mniej skuteczne… ale niemiłe doznania nie są stricte związane z tym co robi dentysta, a wynikają z zaawansowanego rozwoju choroby…

Drodzy Pacjenci zapewniam Was, że naprawdę my - dentyści jesteśmy sympatyczni i bardzo chcemy, abyście mieli zdrowe zęby :)

Zapraszam!

lek. dent. Maciej Kowalczyk

Call Now Button