Implanty zębowe Tczew - All-on-6

Leczenie bezzębia szczęki lub żuchwy metodą All-on-6 jest bezpiecznym i długoterminowym rozwiązaniem na odzyskanie ładnego i naturalnie wyglądającego uśmiechu.

Metoda All-on-6 jest szczególnie zalecana w przypadku leczenia bezzębia w górnej szczęce. Zabieg polega na umieszczeniu w kości 6 implantów, które są stabilną i trwałą podstawą dla wybranego przez Pacjenta uzupełnienia protetycznego. Uzupełnieniem tym może być:


  • most protetyczny, którego nigdy nie wyciąga się z ust (rodzaj stałego uzupełnienia protetycznego)
  • proteza, która jest osadzona na implantach stomatologicznych przy pomocy specjalnych zatrzasków (rodzaj ruchomego uzupełnienia protetycznego - wyciąga się ją z ust).

Dla kogo metoda All-on-6 jest dobrym rozwiązaniem?

6 implantów wszczepionych w kość szczęki lub żuchwy wraz z dostosowanym uzupełnieniem protetycznym (mostem lub protezą) jest dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem jeśli:

  • odczuwasz duży dyskomfort związany z użytkowaniem tradycyjnej protezy;
  • masz duże ubytki lub całkowity brak zębów (leczenie bezzębia);
  • zmagasz się z zanikiem kości (atrofia);
  • chcesz poprawić estetykę swojego uśmiechu;
  • cierpisz na zaawansowaną paradontozę.
* U Pacjentów z dobrymi warunkami (np. niewielki zanik kości) możliwe jest wykonanie uzupełnienia protetycznego na 8 implantach w górnej lub dolnej szczęce ( All-on-8).

Implanty zębowe Tczew, czyli co jeszcze warto wiedzieć o implantach?

Implantologia i implantoporotetyka to obszerne działy stomatologii, dlatego zapraszamy Cię do odwiedzenia pozostałych zakładek na naszej stronie internetowej dotyczących implantów stomatologicznych. Na pewno informacje, które znajdziesz pomogą Ci pogłębić temat, ponieważ poznasz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące implantów. Dowiesz się również jak wygląda zabieg implantologiczny i dlaczego warto zdecydować się na implanty zębowe Tczew w DENTU Stomatologia.