RTG Tczew
Najnowszy aparat RTG Carestream w DENTU Stomatologia
1 sierpnia 2018
korony pełnoceramiczne - korona porcelanowa
Przypadek PRZED i PO Pani Katarzyna
8 października 2018
RTG Tczew
Najnowszy aparat RTG Carestream w DENTU Stomatologia
1 sierpnia 2018
korony pełnoceramiczne - korona porcelanowa
Przypadek PRZED i PO Pani Katarzyna
8 października 2018
Piękny i zdrowy uśmiech jest jak dobra wizytówka. Pozytywnie wpływa na samopoczucie i zdrowie całego organizmu. Ułatwia nawiązywanie kontaktów i dodaje pewności siebie.

Dowiedz się jak prawidłowo dbać o zdrowie zębów. Na co należy zwracać uwagę?

Poniżej przedstawiam przepis na „uśmiech na 7-kę”.


  • Podstawą jest właściwie dobrana szczoteczka do zębów. O tym, na co powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze szczoteczki, dowiesz się we wcześniejszym wpisie dostępnym na naszym blogu - Jak wybrać szczoteczkę do zębów?
  • Myjąc zęby oczyszczaj je ruchem wymiatającym (od dziąsła w kierunku korony), a nie okrężnym. Staraj się myć każdy ząb pojedynczo, a nie wszystkie jednym ruchem. Jeżeli nie do końca wiesz, czy Twoja technika mycia zębów jest prawidłowa, skorzystaj z porady lekarza dentysty i umów się na konsultację.
  • Używaj nici dentystycznej. Szczoteczką nie jesteś w stanie dokładnie wyczyścić przestrzeni między zębowych a jest to jeden z obszarów najbardziej narażonych na powstawanie próchnicy i zapalenia dziąseł.
  • Myj zęby minimum przez 2 minuty, aby dokładnie oczyścić je z resztek pokarmu i bakterii. Pamiętaj również o umyciu języka.
  • Staraj się myć zęby często, najlepiej po każdym posiłku, a minimum 2 razy dziennie. Jeżeli z jakiegoś powodu nie możesz umyć zębów to skorzystaj z bezcukrowej gumy do żucia lub dokładnie przepłucz jamę ustną wodą.
  • Kończąc mycie zębów, wypluj nadmiar piany z ust i odczekaj chwilę, aby fluor zawarty w paście do zębów mógł zadziałać. Zbyt wczesne wypłukanie jamy ustnej wodą powoduje, że fluor jest o wiele mniej skuteczny.
  • Pamiętaj o wizytach kontrolnych u dentysty (przynajmniej raz na pół roku) bo próchnicę nie zawsze widać i próchnica nie zawsze boli.
lek. dent. Maciej Kowalczyk

Co możesz teraz zrobić?

Call Now Button