Korony pełnoceramiczne - korona porcelanowa

Jak wygląda leczenie protetyczne w DENTU Stomatologia?
K orony pełnoceramiczne oraz korony porcelanowe na podbudowie z cyrkonu to bez wątpienia rodzaje koron protetycznych, które najczęściej wykonujemy dla naszych Pacjentów. Nie dzieje się tak bez powodu...

Każda korona w 100% porcelanowa lub też ceramiczna na podbudowie z tlenku cyrkonu to zdecydowanie jedne z najbardziej nowoczesnych i niezwykle estetycznych rozwiązań, które prowadzą do wzmocnienia osłabionego zęba oraz uzyskania pięknego uśmiechu.

Na poniższej stronie prezentujemy leczenie, które przeprowadziliśmy u Pani Katarzyny. Jeśli szukasz informacji o typach koron, etapach ich powstawania i wskazań do wykonania korony protetycznej to zapraszamy Cię TUTAJ.

4 x korona porcelanowa - zobacz rezultaty naszej pracy...

Przedstawiamy zdjęcia metamorfozy uśmiechu Pani Katarzyny, która zgłosiła się do nas z powodu przebarwień szkliwa oraz zębów zniszczonych próchnicą. Była niezadowolona ze swojego uśmiechu i bardzo chciała poprawić jego estetykę.

Przed wykonaniem leczenia przeprowadziliśmy szczegółową diagnostykę.

  • Lekarz dentysta Maciej Kowalczyk używając mikroskopu stomatologicznego, wykonał bardzo dokładny przegląd jamy ustnej.
  • W celu pogłębienia diagnostyki wykonaliśmy niezbędne zdjęcia RVG.
  • Następnie przy pomocy specjalistycznego aparatu z lampą sfotografowaliśmy uśmiech Pacjentki.
  • Doktor Maciej Kowalczyk wraz z Panią Katarzyną obejrzeli wykonane fotografie na monitorze. Na ich podstawie omówili kilka proponowanych opcji leczenia.
  • Z pewnością Pani Katarzyna w bardzo przystępny sposób zobaczyła jak zostanie zmieniony jej uśmiech. Wybierając najdogodniejsze dla siebie rozwiązanie, ostatecznie, zdecydowała się na 4 korony pełnoceramiczne na górnych siekaczach.


Zanim wykonaliśmy korony pełnoceramiczne...

Leczenie Pani Katarzyny rozpoczęliśmy od skalingu i piaskowania. W ten sposób usunęliśmy kamień i osad nazębny. Z pewnością dzięki temu zęby Pacjentki odzyskały ładną naturalną biel.

Dodatkowo w celu wzmocnienia efektu, zastosowaliśmy wybielanie zębów DENTU White.

W dalszej kolejności doktor Maciej Kowalczyk bardzo oszczędnie oszlifował górne jedynki i dwójki pod protetyczne korony pełnoceramiczne.

Na tym etapie leczenia Pacjentka wróciła do domu z koronami tymczasowymi, a my w ciągu tygodnia na bazie wykonanych wycisków przygotowaliśmy 4 śliczne korony porcelanowe. Bez wątpienia zdecydowanie poprawiły one estetykę uśmiechu. Zęby stały się trochę dłuższe, przez co odzyskały swoje naturalne proporcje.

Zadowolona Pani Katarzyna stwierdziła, że efekt końcowy przeszedł jej oczekiwania.

Zobacz więcej metamorfoz uśmiechów naszych Pacjentów i inne ciekawe informacje