Leczenie bezzębia metodą all-on-4

Dla kogo metoda All-on-4 jest dobrym rozwiązaniem?

Leczenie bezzębia żuchwy lub szczęki metodą All-on-4 to w pełni bezpieczne i długoterminowe rozwiązanie na przywrócenie pięknego i naturalnie wyglądającego uśmiechu.

All-on-4 to metoda, która jest szczególnie zalecana w przypadkach leczenia bezzębia w dolnej szczęce - żuchwie. Zabieg polega na wprowadzeniu w kość żuchwy 4 implantów, które stanowią trwałą i stabilną podstawę dla wybranego przez Pacjenta uzupełnienia protetycznego. Uzupełnieniem może być:


  • most protetyczny, który jest mocowany do implantów na stałe (nie wyciąga się go z ust)
  • proteza, która jest przymocowywana do wprowadzonych implantów przy pomocy zatrzasków (wyciąga się ją z ust).

Dla kogo metoda All-on-4 jest dobrym rozwiązaniem?

4 implanty wszczepione w kość żuchwy lub szczęki wraz z dostosowanym uzupełnieniem protetycznym (mostem lub protezą) są dla Ciebie idealnym rozwiązaniem jeśli:

  • odczuwasz duży dyskomfort związany z użytkowaniem tradycyjnej protezy zębowej;
  • masz duże ubytki lub całkowity brak zębów;
  • zmagasz się z zanikiem kości (atrofia);
  • cierpisz na zaawansowaną paradontozę.
*U Pacjentów z ograniczonym budżetem, ale wystarczającymi warunkami kostnymi, istnieje możliwość wykonania DOLNEJ protezy, dla której filarami są dwa implanty.

Leczenie bezzębia, czyli co jeszcze warto wiedzieć o implantach stomatologicznych?

Implantologia i protetyka to obszerne działy stomatologii, dlatego zapraszamy Cię do odwiedzenia pozostałych zakładek na naszej stronie internetowej. Z pewnością informacje, które znajdziesz pomogą Ci pogłębić temat, ponieważ poznasz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące implantów stomatologicznych. Dowiesz się również jak wygląda zabieg implantologiczny i dlaczego warto zdecydować się na leczenie bezzębia w DENTU Stomatologia.

Podsumowując, zapraszamy Cię do dalszej lektury.