Ortodoncja Tczew

Aparaty ortodontyczne stałe (klasyczne)

Aparat ortodontyczny stały jest elementem klasycznej i sprawdzonej metody leczenia wad zgryzu. Jeśli posiadasz stałe zęby to z pewnością właśnie taki aparat jest dla Ciebie jednym z najlepszych sposobów leczenia. Tego typu aparat przymocowany zostaje do powierzchni zębów.

Co zyskasz?

• Bez wątpienia uzyskasz piękny uśmiech, a dzięki temu poprawisz swój wizerunek i Twoja pewność siebie będzie większa.
• Z prostymi zębami łatwiej będzie Ci utrzymać prawidłową higienę jamy ustnej.
• Twoje prawidłowo ustawione zęby nie będą ulegać ścieraniu lub nadmiernym przeciążeniom podczas spożywania posiłków.
• Jeśli cierpisz na bruksizm i jego przyczyną jest również nieprawidłowy zgryz to po leczeniu sytuacja może ulec znacznej poprawie.

Jeśli potrzebujesz środków na leczenie to rozważ MediRaty.

  • przejrzyste i dogodne warunki kredytowania,
  • wystarczy tylko Twój dowód osobisty,
  • 3 proste kroki: wizyta u ortodonty, indywidualny plan leczenia, wypełnienie wniosku,
  • spersonalizowana oferta,
  • wszystko w jednym miejscu - możliwość złożenia wniosku w DENTU Stomatologia.

Z jakich elementów składa się aparat ortodontyczny stały?

1. Zamek – główny element aparatu, który przyklejamy do powierzchni zęba.
2. Ligatury – maleńkie gumeczki aparatu, które utrzymują drut w zamku (są dostępne w wielu kolorach i wymieniane przy każdej wizycie).
3. Łuk aparatu – jego zadaniem jest sprowadzenie zębów do odpowiedniej pozycji poprzez delikatny nacisk (w trakcie leczenia jest to element wymieniany kilka razy).

Aparat ortodontyczny klasyczny metalowy

To z pewnością najbardziej ekonomiczna, bardzo skuteczna i przede wszystkim sprawdzona metoda leczenia. Aparat ortodontyczny metalowy jest trwały, tzn. wykonany z wytrzymałego materiału. Działanie aparatu polega na stopniowym przesuwaniu zębów poprzez siły wytworzone przez łuk.  Łuk przechodzi przez szczeliny zamków ortodontycznych i jest w nich utrzymywany przez ligatury (gumeczki lub stalowe). Podczas każdej wizyty możesz wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie kolor ligatur. Wielu Pacjentów decyduje się na kolorowe zestawy np. podkreślające ich urodę lub styl ubioru.

Aparat ortodontyczny z zamkami ICONIX

Aparaty Iconix to nowy wymiar estetyczny. Jest to również rodzaj aparatu metalowego, ale z zamkami w kolorze białego złota. Ten estetyczny kolor zapewniają tlenki cyrkonu. Zamki typu Iconix są odporne na łuszczenie się i zmianę koloru. W połączeniu z złotym łukiem aparatu tworzą naprawdę piękny efekt. Jeśli zależy Ci na estetycznym wyglądzie to z pewnością aparat Iconix jest dla Ciebie ciekawym do rozważenia rozwiązaniem.

Aparat ortodontyczny klasyczny kosmetyczny

 To wspaniałe rozwiązanie jeśli zależy Ci na dużej estetyce i tym samym małej widoczności aparatu podczas leczenia ortodontycznego. Zamki w aparacie kosmetycznym są przezroczyste lub porcelanowe, czyli mniej widoczne niż tradycyjne metalowe. Dla wielu osób przezroczyste lub mlecznobiałe zamki są bardziej atrakcyjne.


ALE UWAGA!
Musisz wiedzieć, że takie kosmetyczne elementy wykonane są z mniej trwałego, czyli bardziej kruchego i podatnego na pękanie materiału niż ich metalowe odpowiedniki. Wytrzymałość takich przezroczystych lub porcelanowych elementów bez wątpienia jest mniejsza a to może być związane z koniecznością większej ilości wizyt. Poza tym czas leczenia może być trochę dłuższy niż w przypadku klasycznych aparatów metalowych.

Ortodoncja Tczew, czyli dlaczego warto wybrać leczenie aparatem ortodontycznym stałym w DENTU Stomatologia?

Ortodoncja Tczew - najczęściej zadawane pytania

1Jak długo będzie trwać moje leczenie ortodontyczne?
Leczenie ortodontyczne wymaga czasu. W zależności od złożoności wady zgryzu i Twojego zaangażowania w współpracy z ortodontą leczenie może trwać dłużej lub krócej. Zazwyczaj jest to czas od roku do trzech lat.
2Czy w moim wieku leczenie ortodontyczne jest w ogóle możliwe?
Oczywiście tak! Bez względu na wiek, możesz wykonać leczenie ortodontyczne. Uzyskane efekty z pewnością będą Cię satysfakcjonować. Należy jednak pamiętać, że leczenie u dorosłej osoby może wymagać trochę więcej czasu niż np. u nastolatka.
3Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do założenia aparatu ortodontycznego?
Tak. Przeciwwskazaniem są choroby, które wiążą się z obniżoną odpornością, np. białaczka. Przeciwwskazaniem są również nieuregulowane zaburzenia hormonalne lub nieuregulowana cukrzyca. Jeśli przyjmujesz np. leki na osteoporozę to również leczenie nie może przebiegać prawidłowo. Przed leczeniem ortodontycznym zęby i tzw. przyzębie muszą być zdrowe, dlatego nie ma możliwości leczenia ortodontycznego osób np. z paradontozą i próchnicą zębów. Pamiętaj, że wszelkie wątpliwości rozwiąże Twój ortodonta.
4Czy leczenie aparatem ortodontycznym boli?
Zakładanie stałego aparatu ortodontycznego na pewno nie jest bolesne. W ciągu tygodnia od założenia aparatu możesz odczuwać ból podczas spożywania posiłków. W tym czasie następuje adaptacja do nowych warunków. Po tym czasie powinno być już tylko lepiej :)
5Jak myć zęby z założonym aparatem ortodontycznym?
W trakcie użytkowania stałego aparatu nazębnego należy jeszcze bardziej niż zwykle dbać o higienę jamy ustnej. Aby oczyścić trudno dostępne miejsca możesz skorzystać z szeregu dostępnych na rynku i profesjonalnych artykułów tj. szczoteczki ortodontyczne, irygatory, dedykowane pasty i płyny do płukania ust, wyciorki itp.

Chcesz dowiedzieć się więcej?