Proteza vitaplex - nowoczesna proteza elastyczna całkowita

Zalety protezy z vitaplexu:

  • odporna na przypadkowe zniszczenie - dwukrotnie większa wytrzymałość mechaniczna niż zwykłego akrylu,
  • doskonale utrzymująca się w ustach - vitaplex to materiał, który w przeciwieństwie do akrylu nie ulega skurczeniu na etapie tworzenia protezy,
  • cieńsza, lżejsza i bardziej komfortowa niż tradycyjna proteza akrylowa,
  • łatwa do zmodyfikowania poprzez np. podścielenie protezy lub dostawienie zęba,
  • zdrowa dla organizmu - brak monomeru resztkowego.

Czym jest vitaplex?

Vitaplex to rodzaj tworzywa termoplastycznego, które umożliwia wykonanie protez całkowitych o nowym standardzie jakości.

Vitaplex:

  • jest bardzo wytrzymały na mechaniczne uszkodzenia,
  • zawiera 10-krotnie mniej monomeru resztkowego niż akryl,
  • w przeciwieństwie do akrylu, vitaplex nie kurczy się (brak skurczu polimeryzacyjnego),
  • nie ma mikroporów.


Gładka i pozbawiona mikroporów struktura vitaplexu sprawia, że proteza vitaplex jest estetyczna i łatwa w utrzymaniu (ograniczenie odkładania się płytki nazębnej, zahamowanie rozwoju bakterii i grzybów).

Dlaczego warto wykonać protezę z vitaplexu w DENTU Stomatologia?

DOŚWIADCZENIE I WYSOKIE KWALIFIKACJE

Protetyka stomatologiczna jest jedną z głównych gałęzi naszej działalności. Wykonaliśmy już niezliczoną ilość protez z vitaplexu, protez elastycznych oraz innych prac protetycznych na bazie, których stworzyliśmy piękne uśmiechy. Nasze bogate doświadczenie wynika z wieloletniej praktyki i wiedzy zdobytej na licznych kursach i szkoleniach.

DOKŁADNOŚĆ

Wyciski wykonujemy używając mas wyciskowych o najwyższej dostępnej na rynku jakości. Ich struktura oparta została na bazie asilikonów i mas polieterowych. Dzięki temu pobrane od Ciebie wyciski są maksymalnie dokładne. Na pewno uchwycone zostają najdrobniejsze szczegóły, a to z pewnością przekłada się na estetykę wykonanej protezy vitaplex.

JAKOŚĆ

Współpracujemy z jednym z najlepszych i największych laboratoriów protetycznych w Polsce Północnej.

KOMFORT PACJENTA

Cały zabieg jest w 100% bezbolesny i przebiega w spokojnej i przyjaznej atmosferze. W trakcie pobytu na fotelu stomatologicznym możesz obejrzeć film przyrodniczy i posłuchać muzyki relaksacyjnej.

ATRAKCYJNA POLITYKA CENOWA

Wspólnie z Tobą ustalamy plan leczenia, który zawiera przejrzyste dane tj. etapy i rodzaj wybranego uzupełnienia protetycznego oraz kwotę. Dzięki temu możesz być spokojny, ponieważ zawsze dokładnie znasz cenę przeprowadzonego zabiegu. Dodatkowo w DENTU Stomatologia możliwa jest płatność ratalna. Współpracujemy z firmą, która stworzyła pierwszy w Polsce program finansowania płatnych usług medycznych na raty - MEDI RATY.

DOKŁADNA I KOMPLEKSOWA DIAGNOSTYKA

Twoje leczenie poprzedzamy szczegółową diagnostyką i dokumentacją fotograficzną. Dysponujemy nowoczesnym aparatem RVG. W pierwszym etapie planujemy leczenie w sposób wizualny na monitorze komputera. Pozwala to na przybliżenie różnych opcji leczenia i ułatwia wybranie tej najbardziej optymalnej.

BOGATA OFERTA I MOŻLIWOŚĆ WYBORU

W zależności od Twoich potrzeb i możliwości finansowych, oferujemy kilka linii uzupełnień protetycznych do wyboru. Z pewnością wśród uzupełnień elastycznych możemy zaproponować wykonanie:

Prezentujemy przykładowe protezy, które zostały wykonane dla Pacjentów DENTU Stomatologia.