urlop wakacyjny
Urlop wakacyjny
22 lipca 2021
korony protetyczne zespolone
Korony protetyczne zespolone
19 sierpnia 2021
urlop wakacyjny
Urlop wakacyjny
22 lipca 2021
korony protetyczne zespolone
Korony protetyczne zespolone
19 sierpnia 2021

Skaner wewnątrzustny Medit i500

Z radością informujemy, że niedawno wzbogaciliśmy wyposażenie DENTU Stomatologia w skaner wewnątrzustny Medit i500. Patrząc na niego możesz odnieść wrażenie, że to nic nadzwyczajnego…Taki sobie biały i niewielki przedmiot podłączony do laptopa…

Nic bardziej mylnego!

Z pewnością to niedużych rozmiarów urządzenie całkowicie zmienia oblicze współczesnej stomatologii.

Czym jest skaner wewnątrzustny?

Skaner jest kompaktowym urządzeniem, wyposażonym w dwie kamery, które umożliwiają pobranie niezwykle precyzyjnego „wirtualnego wycisku” z jamy ustnej. Pozyskany przez nas cyfrowy model od razu widzimy na monitorze laptopa. Bez wątpienia charakteryzuje się on bardzo wysoką rozdzielczością i kolorystyką. Następnie na jego podstawie tworzymy różnego rodzaju uzupełnienia protetyczne. Uzupełnieniami tymi są na przykład inlay, onlay, korony, mosty, licówki lub indywidualne szablony chirurgiczne potrzebne przy zabiegach implantologicznych.

Jakie korzyści dla Ciebie daje skaner wewnątrzustny?

KOMFORT

Eliminujemy pobieranie tradycyjnego wycisku, który dla niektórych osób jest nieprzyjemnym doświadczeniem ze względu na silny odruchu wymiotny. Jeśli Ty również nie przepadasz za tradycyjną procedurą to wirtualny wycisk jest z pewnością doskonałym dla Ciebie rozwiązaniem.

CZAS

Na pewno Twoja wizyta w gabinecie trwa krócej.

TRWAŁOŚĆ

Wykonane dla Ciebie uzupełnienia są bardzo precyzyjne. Skan wewnątrzustny jest z pewnością dokładniejszy niż tradycyjny wycisk. Dlaczego? Ponieważ pomijamy skurcz polimeryzacyjny masy wyciskowej oraz tzw. czynnik ludzki, jak np. wpływ śliny na dokładność wycisku.

BEZPIECZEŃSTWO

Twoje leczenie protetyczne jest precyzyjne i podparte cyfrową diagnostyką na jego każdym etapie.

BEZ BÓLU

Sama procedura pobrania wirtualnego wycisku jest zupełnie bezbolesna, szybka, bezinwazyjna i w pełni bezpieczna.

Jak wygląda skan?

Obraz 3D, który otrzymujemy po zeskanowaniu jest natychmiast widoczny na ekranie laptopa. Z pewnością odzwierciedla z maksymalną dostępną możliwą dokładnością kształt, wielkość i ustawienie zębów oraz ich kolor. Dokładnie wiemy gdzie przebiega linia dziąseł.

Wirtualny wycisk umożliwia nam wykonanie licznych uzupełnień w tzw. technice CAD/CAM. Uzupełnienia te projektujemy w sposób cyfrowy i dopasowujemy je indywidualnie do budowy anatomicznej Twojej jamy ustnej. Uzupełnieniami tymi mogą być:

Skaner wewnątrzustny Medit i500 wykorzystujemy też w celu wykonania modeli, szablonów chirurgicznych i cyfrowego projektu uśmiechu (DSD - Digital Smile Design).
Call Now Button