korony protetyczne zespolone
Korony protetyczne zespolone
19 sierpnia 2021
leczenie bruksizmu toksyną botulinową
Leczenie botoksem
4 lutego 2022
korony protetyczne zespolone
Korony protetyczne zespolone
19 sierpnia 2021
leczenie bruksizmu toksyną botulinową
Leczenie botoksem
4 lutego 2022

Białe zęby oczami dentysty, czyli skala odcieni bieli stosowana przez stomatologów

Z tego wpisu dowiesz się:

  • Jaki kolor zębów ma np. Jennifer Lopez?
  • Poznasz sposoby na uzyskanie białego uśmiechu.
  • Dowiesz się jakie odcienie i kolory mogą mieć Twoje zęby.
  • Zobaczysz efekt leczenia naszej Pacjentki.
Drodzy Pacjenci podczas konsultacji często poruszacie ze mną temat koloru Waszych zębów… Dlatego postanowiłem, że udzielę Wam kilku, w mojej ocenie, ciekawych informacji.

Chciałbym zwrócić Waszą uwagę na fakt, że naturalny kolor zdrowych zębów wcale nie przypomina śnieżnej bieli ;)
W celu obiektywnej oceny koloru zębów, zarówno w Polsce jak i w Europie, najczęściej używa się tzw. kolornika Vita Classical. Tak samo jest również w DENTU Stomatologia.

Kolornik to zestaw 16 modeli zębów, z których każdy ma inne oznaczenie literowo-cyfrowe. Cyfry od 1 do 4 określają odcienie, gdzie 1 oznacza najjaśniejszy, a 4 najciemniejszy. Z kolei litery od A do D oznaczają kolory:

  • A – barwa brązowo-czerwona,
  • B – barwa czerwono-żółta,
  • C – barwa szara,
  • D – barwa czerwono-szara.
Najbardziej „białe zęby” to te w odcieniu B1, który w naturze występuje niezwykle rzadko! Dlatego jeśli np. Twoje zęby są naturalnie szarawe, to poprzez wybielanie ciężko będzie uzyskać kolor B1 w skali VITA… Ale z pewnością możesz mieć „biały” i kształtny uśmiech korzystając z leczenia w zakresie stomatologii estetycznej (wybielanie, licówki), protetycznej (korony) i implantologicznej (rekonstrukcje uśmiechu na implantach).

Piękne uśmiechy w kolorze B1, którymi mogą pochwalić się m. in. Jennifer Lopez, Denzel Washington, czy George Clooney to efekty kompleksowego i zaawansowanego leczenia stomatologicznego (głównie protetycznego), a nie wyjątkowe geny ;) I właśnie dlatego osoby w wieku ponad 50 lat mogą mieć uśmiech osoby 25 – letniej :)
Jeśli marzysz o niezwykle promiennym uśmiechu i chcesz wyglądać wyjątkowo lub na przykład pracujesz w zawodzie, gdzie Twój wygląd jest bardzo ważny to rozwiązaniem dla Ciebie mogą być licówki lub korony w zakresie bieli ponadnaturalnej (BL1, BL2, BL3, BL4).

Wśród polskich „celebrytów” również nie brak osób z efektownie przeprowadzonym leczeniem stomatologicznym, np. Edyta Pazura, Natalia Siwiec, Maja Hirsch, Oliwier Janiak, Krzysztof Ibisz, Małgorzata Rozenek-Majdan…

Chciałbym, abyście mieli świadomość, że każda z tych osób przeszła przez wiele różnych procedur stomatologicznych, tzn. zabiegi higienizacyjne, wybielanie zębów, leczenie ubytków, leczenie endodontyczne (kanałowe), projektowanie uśmiechu (DSD) i jego odnowę licówkami, koronami i mostami protetycznymi, a w razie potrzeby również wcześniejsze leczenie ortodontyczne oraz implantologiczne.
Na zdjęciach widzicie efekt leczenia mojej dzielnej i cierpliwej Pacjentki – Pani Anny (54 l.) z Tczewa.
Leczenie rozpocząłem od szczegółowej konsultacji i opracowania planu leczenia wraz z jego orientacyjnym kosztorysem. Zakres leczenia obejmował nie tylko zęby z przodu, ale również uzupełnienie brakujących zębów trzonowych implantami i mostem protetycznym. Niektóre zęby wymagały leczenia kanałowego i wzmocnienia włóknami szklanymi oraz koronami protetycznymi. Pani Anna wykonała również zabiegi higienizacyjne i zdecydowała się na wybielanie zębów metodą DENTU White.

Całość leczenia trwała prawie rok. W tym czasie Pacjentka została otoczona opieką przez mój cały Zespół i odbyła w gabinecie około 33 wizyt.

Życzę Wam miłego i słonecznego dnia!

lek. dent. Maciej Kowalczyk
Call Now Button