Ortodonta Tczew - aparat ortodontyczny przezroczysty

Aparat ortodontyczny przezroczysty to doskonałe rozwiązanie, które pozwala efektywnie, a jednocześnie komfortowo i delikatnie przestawić zęby Pacjenta do prawidłowej pozycji.

System leczenia polega na zastosowaniu specjalnych przezroczystych nakładek o trzech różnych grubościach. Podczas każdego z etapów leczenia, Pacjent używa każdą z nakładek, zgodnie z przedstawionym poniżej schematem.

Ilość etapów (jeden etap to cztery tygodnie) ustalona zostaje na początku leczenia na podstawie komputerowej analizy zębów Pacjenta.

ZESTAW NAKŁADEK UŻYWANYCH W JEDNYM ETAPIE LECZENIA (ETAP TO 4 TYGODNIE)

Wykorzystując aparat ortodontyczny przezroczysty uzyskujemy wspaniałe efekty.

Wykorzystując aparat ortodontyczny przezroczysty uzyskujemy idealne połączenie komfortu użytkowania z wspaniałymi efektami leczenia. Ta estetyczna i nowoczesna metoda korekty zgryzu jest dzisiaj standardem leczenia ortodontycznego zwłaszcza osób dorosłych.

Podczas leczenia Pacjent może być spokojny, ponieważ nakładki są bardzo dyskretne (praktycznie ich nie widać, można śmiać się i rozmawiać bez obaw).

Jak przebiega proces leczenia?

KONSULTACJA

Lekarz dentysta ocenia, czy leczenie ortodontyczne przezroczystymi nakładkami jest odpowiednim rozwiązaniem dla Ciebie.

POBRANIE WYCISKÓW

Wyciski pobrane z Twoich zębów (górnej i dolnej szczęki) są matrycą do stworzenia nakładek.

TWORZENIE NAKŁADEK

Nakładki dla Ciebie zostają wykonane w certyfikowanym laboratorium, przy użyciu specjalistycznego oprogramowania.

LECZENIE

Przebieg Twojego leczenia jest regularnie kontrolowany przez lekarza dentystę.

Poznaj 6 powodów, dla których warto wybrać aparat ortodontyczny przezroczysty.


Co zrobić, gdy leczenie nakładkami ortodontycznymi nie jest wystarczającym rozwiązaniem?

Nakładki nie są dla każdego najlepszym rozwiązaniem. To, czy jesteśmy w stanie wyleczyć daną wadę zgryzu nakładkami ortodontycznymi określa lekarz- Ortodonta Tczew.

Leczenie serią przezroczystych nakładek ortodontycznych wymaga od Pacjenta bardzo dużej samodyscypliny, ponieważ nakładkę należy użytkować przez wiele godzin każdego dnia. Zbyt krótki czas noszenia nakładki powoduje, że kolejna nie będzie pasować. W ten sposób czas leczenia niepotrzebnie się wydłuża.

Jeśli lekarz ortodonta uzna, że nakładkowy aparat ortodontyczny przezroczysty nie jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem to z pewnością zaproponuje Ci któryś z aparatów ortodontycznych stałych (metalowy, kosmetyczny, ceramiczny, Iconix).

Dowiedz się więcej