RTG zęba Tczew

Podstawą dokładnego leczenia stomatologicznego jest diagnostyka radiologiczna, którą wykonujemy sprzętem rentgenowskim najwyższej klasy i najnowszej generacji. Umożliwia on natychmiastowe uzyskanie wyników badań.

Zdjęcia punktowe wykonywane są bezpośrednio w gabinecie na fotelu. Nie ma potrzeby posiadania skierowania, ani specjalnego przygotowywania Pacjenta.

W naszej Klinice zdjęcie RTG zęba lub zdjęcia RTG zębów wykonywane są z zastosowaniem metody radiowizjografii cyfrowej RVG (czyli o ograniczonej dawce promieniowania). Umożliwia to wykonywanie wielu zdjęć bez ryzyka. Stosując technikę radiowizjogrfii cyfrowej RVG natychmiast otrzymujemy na monitorze obraz badanego zęba i możemy przeprowadzić jego szczegółową analizę.

  • Nie musimy oczekiwać na wywołanie – wynik jest widoczny od razu
  • Zmniejszamy dawkę promieniowania 10 krotnie w stosunku do metod tradycyjnych
  • Wszystkie dane zapisujemy cyfrowo i możemy w każdej chwili je odtworzyć
  • Zdjęcia udostępniamy w formie elektronicznej

Naszym Pacjentom oferujemy możliwość wykonania następujących rodzajów zdjęć:

  • zdjęcie RTG punktowe zęba
  • zdjęcie RTG zgryzowe zębów
  • zdjęcie RTG skrzydłowo-zgryzowe
Wykonujemy również zdjęcia pantomograficzne:

  • zdjęcie pantomograficzne zębów
  • zdjęcie stawów skroniowo-żuchwowych
  • zdjęcie zatok przynosowych (zatok obocznych nosa)

Najczęściej zadawane pytania

1Czemu RVG jest lepsze od RTG?
W radiografii cyfrowej (RVG) nie wykorzystujemy klasycznych klisz. Z aparatem RTG współpracuje specjalistyczny cyfrowy sensor (RVG). Umożliwia on szybkie uzyskanie zdjęcia na monitorze komputera. Obraz taki charakteryzuje się znacznie większą ostrością, kontrastem oraz szczegółowością obrazowania. Kolejną ważną zaletą RVG jest znacząca minimalizacja dawki promieniowania – (nawet o 90%) w porównaniu z tradycyjnym zdjęciem RTG wykonywanym na kliszy. Wpływa to na bezpieczeństwo Pacjenta nawet w przypadku konieczności wykonania kilku zdjęć. Przewagą RVG jest znacznie krótszy czas potrzebny do wykonania dokładnej diagnostyki dzięki czemu możemy więcej czasu poświęcić na leczenie oraz skrócić czas wykonywanego zabiegu.
2Czy w trakcie leczenia można wykonać zdjęcie rentgenowskie?
Tak. Dysponujemy aparatem zamontowanym bezpośrednio przy fotelu stomatologicznym. W trakcie wykonania zdjęcia Pacjent pozostaje cały czas na fotelu.
3Czy RVG jest bezpieczne?
Tak. W trakcie cyfrowej diagnostyki RVG pacjent otrzymuje zredukowaną dawkę promieniowania, mniejszą nawet o 90% w porównaniu ze zwykłym zdjęciem wykonywanym na kliszy - RTG. Przekłada się to na możliwość bezpiecznego wykonania znacznie większej ilości zdjęć rentgenowskich. W trakcie wykonywania zdjęcia Pacjent zabezpieczony jest specjalnym fartuchem chroniącym przed promieniowaniem rentgenowskim.
4Czy w trakcie ciąży można wykonywać zdjęcie RTG zęba?
Nie. W trakcie ciąży przeciwwskazane jest wykonywanie zdjęć RTG.
 
 

Masz pytania?
Chcesz umówić się na wizytę?


Przejdź do kontaktu