Leczenie próchnicy Tczew

Jeśli zauważasz:

 • ból przy gryzieniu lub szczotkowaniu
 • wrażliwość na ciepło i zimno
 • krwawienie podczas szczotkowania
 • przykry zapach z ust
 • zmianę koloru zęba
 • ruchomość zęba
to bez wątpienia ich nie lekceważ, ponieważ najprawdopodobniej chorujesz na próchnicę zębów.

Powodująca ubytki próchnica to choroba bakteryjna. Brak leczenia próchnicy jest istotnym zaniedbaniem, ponieważ prowadzi do problemów zdrowotnych całego organizmu!

W obrębie jamy ustnej najbardziej dokuczliwe będą silne dolegliwości bólowe, obrzęk i ropnie. Zwróć jednak uwagę, że bakterie próchnicy, które przedostaną się do krwioobiegu będą siały spustoszenie w Twoim całym organizmie. Będą działać negatywnie np. na Twoje serce, stawy lub trzustkę.

Dlatego pamiętaj o regularnych kontrolach u lekarza dentysty i wykonuj leczenie próchnicy jak najszybciej nie czekając na jej zaawansowany rozwój.

W DENTU Stomatologia kładziemy nacisk na odpowiednią profilaktykę, wczesne wykrywanie i profesjonalne leczenie próchnicy. Zapraszamy naszych Pacjentów na rutynowe kontrole lekarskie co 6 miesięcy, wówczas mamy pewność, że problemy z zębami są przez nas należycie kontrolowane oraz na bieżąco rozwiązywane.

Leczenie próchnicy Tczew uszkodzonych zębów przeprowadzamy tak, aby zapewnić ich zdrowie, funkcję i estetyczny wygląd z jednoczesnym zachowaniem jak największej ilości zdrowej tkanki.

Leczenie próchnicy Tczew - wypełnienia DENTU Plus


W DENTU Stomatologia oprócz tradycyjnych wypełnień oferujemy Ci możliwość założenia szczególnego rodzaju wypełnień stomatologicznych DENTU Plus.

Dlaczego metoda DENTU Plus jest odpowiednim dla Ciebie rozwiązaniem?Ponieważ są to białe światłoutwardzalne wypełnienia, które:

 • wykonujemy z najwyższej klasy materiałów kompozytowych,
 • zakładamy w całkowitej izolacji zęba od pozostałej części jamy ustnej,
 • wykonujemy z niezwykłą dokładnością z użyciem mikroskopu stomatologicznego.

Jak wyglądają 4 podstawowe stadia niszczenia zęba? • Szkliwo – bakterie próchnicy niszczą szkliwo zęba w sposób bezobjawowy.

  Na tym etapie nie widzisz próchnicy i nie odczuwasz żadnego bólu.
 • Zębina – bakterie próchnicy niszczą warstwę zęba znajdującą się pod szkliwem. Proces ten postępuje szybciej, ponieważ zębina Twojego zęba w porównaniu do szkliwa jest zdecydowanie bardziej miękka.

  Nadal zazwyczaj nie zauważasz niepokojących objawów.
 • Miazga – bakterie próchnicy zniszczyły zębinę i dotarły do miazgi. Miazga jest ukrwioną i unerwioną częścią zęba. Toksyny produkowane przez bakterie próchnicy wraz z krwioobiegiem krążą po całym organizmie i negatywnie wpływają na serce, stawy, trzustkę i inne narządy. Ratunkiem dla zęba jest leczenie kanałowe pod mikroskopem.

  Z pewnością czujesz silny ból i widzisz ciemną plamę na zębie. Oczywiście jeśli znajduje się ona w zasięgu Twojego wzroku.
 • Korzeń i kość – bakterie próchnicy przedostały się poprzez wierzchołek korzenia do kości. Stan zapalny kości niszczy ją. Kość zanika, a utrzymanie zęba staje się słabsze. W dalszej konsekwencji, ząb musi zostać usunięty.

  Boli Cię ząb i otaczający go obszar w jamie ustnej. Poza dokuczliwym bólem możesz zauważyć m. in. opuchliznę i podwyższoną temperaturę ciała.
Jeśli masz braki w uzębieniu to koniecznie sprawdź dlaczego powinnaś/powinieneś je jak najszybciej uzupełnić. Zapraszamy Cię do lektury, ponieważ jest to bardzo ważne. Z doświadczenia wiemy, że nie zawsze musisz sobie z tego zdawać sprawę.

Więcej o zmianach zachodzących w Twojej jamie ustnej rozwijających się po utracie zęba możesz przeczytać TUTAJ.

Alternatywne wypełnienia – INLAY, ONLAY, OWERLAY

Jeśli zamierzasz odbudować ubytki w trwały sposób to pomyśl o wypełnieniach typu INLAY, ONLAY i OWERLAY. Dlaczego?

Ponieważ zwłaszcza w przypadku dużych ubytków w zębach bocznych uzupełnienia takie:

 • Przede wszystkim są przygotowane specjalnie dla Ciebie w laboratorium protetycznym (na podstawie pobranych wycisków).
 • Z pewnością wzmacniają strukturę zęba.
 • Są niezwykle odporne na ścieranie , ponieważ ich ścieralność odpowiada twardości szkliwa.
 • Bez wątpienia zachowują kolor i nie ulegają przebarwieniom.
 • Na pewno pod wpływem temperatury zachowują swój kształt i rozmiar.
 • Stabilizują zgryz na odpowiedniej wysokości.
 • Niewątpliwie są nie do odróżnienia od naturalnych zębów.
 

Masz pytania?
Chcesz umówić się na wizytę?


Przejdź do kontaktu
 

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące leczenia próchnicy

1Czy usuwanie próchnicy boli?
Nie martw się. Przed przystąpieniem do zabiegu podamy Ci znieczulenie miejscowe. W trakcie całego zabiegu nie będziesz odczuwać bólu.

Dentysta Tczew i Stomatolog Tczew


2Czy można jeść i pić po zabiegu?
Tak, ponieważ wypełnienie zostaje spolimeryzowane światłem w trakcie leczenia. Dlatego śmiało możesz jeść i pić, ale zachowaj ostrożność przez czas, w którym utrzymuje się znieczulenie w celu uniknięcia ugryzienia się np. w język.

Dentysta Tczew i Stomatolog Tczew


3Jak długo utrzymuje się znieczulenie?
W zależności od przypadku i podanej dawki średnio znieczulenie może utrzymywać się od 1 do 3 godzin.

Dentysta Tczew i Stomatolog Tczew