Implanty Tczew

Choroby przyzębia, próchnica, wypadek lub zwyczajny upadek to tylko niektóre przyczyny mogące spowodować braki w uzębieniu. Utrata nawet jednego zęba nie jest obojętna dla całego zgryzu i powinna zostać uzupełniona. Współczesna implantoprotetyka zapewnia uzyskanie zdumiewających efektów przy jednoczesnym bardzo wysokim bezpieczeństwie oraz skuteczności sięgającej rzędu 99%.

Dzięki nowoczesnej implantoprotetyce rozległe braki zębowe pacjentów lub całkowity brak uzębienia można odtworzyć za pomocą implantów zębowych. Na co dzień nie odczuwa się różnicy pod względem stabilności, siły zgryzu i wyglądu miedzy implantami a naturalnymi zębami. Nie widać, które zęby są implantami, a które nie.

Czym jest Implant?

Implant – tytanowy sztuczny korzeń wszczepiany bezpośrednio w kość szczęki lub żuchwy podczas zabiegu chirurgicznego. Implanty służą jako trwałe podparcie dla nowych zębów, mostów lub protez. Istotną zaletą implantów jest fakt, że hamują one bezpowrotną utratę kości, która ma zawsze miejsce po usunięciu (ekstrakcji) zęba.

Należy wspomnieć, że tytan jest w 100% biozgodny, tzn. nie jest postrzegany przez ludzkie tkanki jako ciało obce. Dzięki temu materiał ten może zespalać się z tkankami i nie zostaje odrzucany przez organizm Pacjenta. Implanty tytanowe nie maskują braków zębowych jak np. proteza, ale odtwarzają prawidłowo funkcjonujące i estetycznie wyglądające nowe zęby. Są to swego rodzaju „trzecie zęby”. Po leczeniu implantologicznym nowo powstały ząb składa się z 2 części – umieszczonego w kości implantu oraz naddziąsłowej części protetycznej, np. korony pełnoceramicznej dającej doskonały efekt wizualny. Zastosowanie implantów nie ogranicza się wyłącznie do uzupełnienia pojedynczych braków. Współczesna implantopotetyka umożliwia odbudowę kilku zębów, a nawet zupełną rekonstrukcję w przypadku bezzębia. Wykonanie kilku implantów pozwala zapomnieć o starej i niewygodnej protezie. Protezy zębowe na implantach dają użytkownikowi bardzo duży komfort, niemal nieporównywalny do tradycyjnej protezy akrylowej.

Higiena w przypadku uzupełnień protetycznych opartych na implantach zębowych, nie różni się niczym od czynności wykonywanych przy naturalnym uzębieniu.

Zalety implantów:

 • W zgodzie z naturą
  Implanty odbudowujące zęby są nieodróżnialne od naturalnych zębów pod względem estetyki i funkcjonalności. Idealnie pasują do łuku zębowego.
 • Bez bólu
  Zabieg przebiega w znieczuleniu miejscowym i jest zupełnie bezbolesny.
 • Przywrócenie funkcji naturalnego uzębienia Implanty przywracają możliwość swobodnego rozdrabniania pokarmów i mówienia.
 • Wytrzymałość
  Tytan, z którego są wykonane implanty jest mocniejszy od naturalnego korzenia zęba.
 • Zachowanie estetyki twarzy
  Implanty zapewniają estetyczny uśmiech, są podpora dla warg oraz policzków. Gwarantują piękny wygląd.
 • Ochrona zdrowych zębów
  W odróżnieniu od rekonstrukcji w postaci mostów opartych na sąsiadujących zębach, uzupełnienia protetyczne osadzone na implantach nie wymagają szlifowania zdrowych zębów.
 • Doskonała odbudowa w przypadku bezzębia
  Mosty i protezy oparte na implantach są stabilniejsze. Brak ruchomości protezy przekłada się na komfort jej użytkowania oraz poczucie bezpieczeństwa i pewności siebie.
 • Stabilna podstawa dla protezy
  W przypadku protez umieszczonych na implantach, podniebienie nie wymaga pokrycia masą akrylową, dzięki temu zwiększony zostaje komfort mówienia oraz odczuwania smaków.
 • Lepsze samopoczucie
  Implanty przywracają Twój piękny uśmiech i zwiększają pewność siebie.
 • Przeciwdziałanie zanikowi kości
  Przy braku obciążenia kość ulega stopniowemu zanikowi. Implanty zębowe tak jak korzenie naturalnych zębów, równomiernie rozkładają siły żucia na kość szczęki lub żuchwy – tym samym naturalny kształt kości pozostaje zachowany.

Najczęściej zadawane pytania

1Jakie są konsekwencje utraty zęba?
Utrata uzębienia może być przykra, nawet gdy dotyczy tylko 1 zęba. Jego brak prowadzi do negatywnych zmian w wyglądzie oraz licznych konsekwencji zdrowotnych takich jak:
 • zanik kości,
 • przesunięcie i destabilizacja pozostałych zębów,
 • zaburzenie zgryzu (jako następstwo przemieszczenia się zębów),
 • przeciążenia pozostałych zębów, mięśni i stawów skroniowo-żuchwowych,
 • trudność w gryzieniu.

Dentysta Tczew i Stomatolog Tczew


2Czy u mnie można zastosować implanty?
Niestety implanty nie są możliwym rozwiązaniem dla każdego. Możliwość wprowadzenia implantów jest oceniana na podstawie udzielonego przez Pacjenta wywiadu oraz badań diagnostycznych. Zabiegu nie wykonuje się m. in. u:
 • kobiet w ciąży,
 • osób z nieuregulowaną cukrzycą,
 • osób poniżej 16 r.ż.,
 • osób palących więcej niż 10 papierosów dziennie – u osób tych ukrwienie tkanek miękkich i kości jest znacznie gorsze a to przyczynia się do dużo szybszego zaniku kości wokół implantu.

Dentysta Tczew i Stomatolog Tczew


3Kiedy możemy stosować implanty?
Implanty stosuje się w pojedynczych oraz mnogich brakach zębowych. Dla osób zmagających się z niewygodą w użytkowaniu protez całkowitych, implanty są doskonałym rozwiązaniem, ponieważ będąc filarem, stabilizują protezę w ustach podczas rozmowy, spożywania posiłków lub śmiechu.

Dentysta Tczew i Stomatolog Tczew


4Czy implanty są dożywotnie?
Tak. Implanty mogą służyć przez całe życie. Warunkiem sukcesu jest dbałość o higienę jamy ustnej, regularne wizyty kontrolne oraz właściwie zaplanowane i wykonane leczenie.

Dentysta Tczew i Stomatolog Tczew


5Czy wprowadzenie implantu boli?
Wprowadzenie implantu jest bezbolesne. Zabieg implantacji zęba przeprowadzony zostaje w znieczuleniu miejscowym. Polega na nacięciu dziąsła i umieszczeniu implantu w kości.

Dentysta Tczew i Stomatolog Tczew


6Jakie rozwiązanie jest w moim przypadku najlepsze?
W DENTU Stomatologia, każdy przypadek traktujemy w sposób indywidualny. W trakcie konsultacji z Pacjentem proponujemy szereg rozwiązań uwzględniających:
 • funkcjonalność,
 • estetykę,
 • cenę,
 • wygodę,
 • trwałość.
Dokładamy wszelkich starań, abyś świadomie podjął najbardziej odpowiednią dla Ciebie decyzję.

Dentysta Tczew i Stomatolog Tczew


 
 

Masz pytania?
Chcesz umówić się na wizytę?


Przejdź do kontaktu