Implanty zębów Tczew IMPLANTY
Zupełnie jak naturalne zęby

Implanty Tczew

Choroby przyzębia, próchnica, wypadek lub zwyczajny upadek to tylko niektóre przyczyny mogące spowodować braki w uzębieniu. Utrata nawet jednego zęba nie jest obojętna dla całego zgryzu i powinna zostać uzupełniona. Współczesna implantoprotetyka zapewnia uzyskanie zdumiewających efektów przy jednoczesnym bardzo wysokim bezpieczeństwie oraz skuteczności sięgającej rzędu 99%.

Dlaczego w przypadku braku nawet jednego zęba, należy wykonać implant zęba lub most protetyczny?

Zmiany zachodzące po utracie zębów:

 • Na skutek przemieszczania się zębów w stronę luki, powstają przerwy (diastemy) między zębami. Wyglądają one nieestetycznie i sprzyjają powstawaniu stanów zapalnych dziąseł.
 • Na skutek żucia pokarmów, zęby stopniowo przekrzywiają się w stronę luki. Tym samym, dochodzi do zaburzenia symetrii uśmiechu.
 • Ucisk wyzwalany w trakcie żucia pokarmów, powoduje zanik kości wyrostka zębodołowego.
 • Ząb, który nie ma kontaktu z zębem przeciwstawnym, stopniowo wysuwa się i zostaje nadmiernie przeciążony. Osłabione w ten sposób utrzymanie zęba w kości, przyczynia się do jego rozchwiania, a w dalszej konsekwencji utraty.
Niekorzystne zmiany zachodzące w wyglądzie twarzy po utracie zębów:

 • Usta stają się węższe (czerwień wargowa chowa się).
 • Twarz skraca się.
 • Żuchwa wysuwa się do przodu.
 • Twarz wygląda zdecydowanie starzej.Zabiegi metodami All-on-6 lub All-on-4 są dedykowane osobom, które nie mają już zębów własnych i są zmęczone użytkowaniem tradycyjnych protez zębowych lub mają duże braki w uzębieniu.

Czym jest implant zęba?

Implant zęba – tytanowy sztuczny korzeń wszczepiany bezpośrednio w kość szczęki lub żuchwy podczas zabiegu chirurgicznego. Implanty służą jako trwałe podparcie dla nowych zębów, mostów lub protez. Istotną zaletą implantów jest fakt, że hamują one bezpowrotną utratę kości, która ma zawsze miejsce po usunięciu (ekstrakcji) zęba.

Należy wspomnieć, że tytan jest w 100% biozgodny, tzn. nie jest postrzegany przez ludzkie tkanki jako ciało obce. Dzięki temu materiał ten może zespalać się z tkankami i nie zostaje odrzucany przez organizm Pacjenta. Implanty tytanowe nie maskują braków zębowych jak np. proteza lub most, ale odtwarzają prawidłowo funkcjonujące i estetycznie wyglądające nowe zęby. Są to swego rodzaju „trzecie zęby”. Po leczeniu implantologicznym nowo powstały ząb składa się z 2 części – umieszczonego w kości implantu oraz naddziąsłowej części protetycznej, np. korony pełnoceramicznej dającej doskonały efekt wizualny. Zastosowanie implantów nie ogranicza się wyłącznie do uzupełnienia pojedynczych braków. Współczesna implantopotetyka umożliwia odbudowę kilku zębów, a nawet zupełną rekonstrukcję w przypadku bezzębia. Wykonanie kilku implantów pozwala zapomnieć o starej i niewygodnej protezie. Protezy zębowe na implantach dają użytkownikowi bardzo duży komfort, niemal nieporównywalny do tradycyjnej protezy akrylowej.

Higiena w przypadku uzupełnień protetycznych opartych na implantach zębowych, nie różni się niczym od czynności wykonywanych przy naturalnym uzębieniu.

Zalety implantów:

 • W zgodzie z naturą
  Implanty odbudowujące zęby są nieodróżnialne od naturalnych zębów pod względem estetyki i funkcjonalności. Idealnie pasują do łuku zębowego.
 • Bez bólu
  Zabieg przebiega w znieczuleniu miejscowym i jest zupełnie bezbolesny.
 • Przywrócenie funkcji naturalnego uzębienia Implanty przywracają możliwość swobodnego rozdrabniania pokarmów i mówienia.
 • Wytrzymałość
  Tytan, z którego są wykonane implanty jest mocniejszy od naturalnego korzenia zęba.
 • Zachowanie estetyki twarzy
  Implanty zapewniają estetyczny uśmiech, są podpora dla warg oraz policzków. Gwarantują piękny wygląd.
 • Ochrona zdrowych zębów
  W odróżnieniu od rekonstrukcji w postaci mostów opartych na sąsiadujących zębach, uzupełnienia protetyczne osadzone na implantach nie wymagają szlifowania zdrowych zębów.
 • Doskonała odbudowa w przypadku bezzębia
  Mosty i protezy oparte na implantach są stabilniejsze. Brak ruchomości protezy przekłada się na komfort jej użytkowania oraz poczucie bezpieczeństwa i pewności siebie.
 • Stabilna podstawa dla protezy
  W przypadku protez umieszczonych na implantach, podniebienie nie wymaga pokrycia masą akrylową, dzięki temu zwiększony zostaje komfort mówienia oraz odczuwania smaków.
 • Lepsze samopoczucie
  Implanty przywracają Twój piękny uśmiech i zwiększają pewność siebie.
 • Przeciwdziałanie zanikowi kości
  Przy braku obciążenia kość ulega stopniowemu zanikowi. Implanty zębowe tak jak korzenie naturalnych zębów, równomiernie rozkładają siły żucia na kość szczęki lub żuchwy – tym samym naturalny kształt kości pozostaje zachowany.

Jak wygląda planowanie zabiegu implantologicznego w DENTU Stomatologia?

W DENTU Stomatologia, każdy zabieg implantologiczny planowany jest z wykorzystaniem specjalnego programu – tzw. nawigacji komputerowej. Dzięki niej, trójwymiarowo zaprojektowana zostaje przyszła idealna pozycja implantów.

Na podstawie przygotowanego przez lekarza dentystę projektu 3D, w laboratorium protetycznym wykonany zostaje specjalny szablon chirurgiczny, który jest wykorzystywany w trakcie zabiegu.

Nawigacja komputerowa jest niezwykle korzystna zarówno dla Pacjenta, jak i dla lekarza dentysty. Implanty zostają wprowadzone z ogromną precyzją. Wpływa to na bezpieczeństwo zabiegu oraz skrócenie czasu jego trwania.

Dla naszych Pacjentów, najważniejsze jest to, że bezpośrednio po zabiegu, mogą wyjść z gabinetu z nowym pięknym uśmiechem.

Czy wiesz, że w DENTU Stomatologia pozyskujemy i wykorzystujemy fibrynę bogatopłytkową?

Czym jest fibryna bogatopłytkowa PRF?

Fibryna bogatopłytkowa PRF (ang. Platelet Rich Fibrin) to cienka błona o wymiarach około 1 x 3 cm uzyskana z krwi Pacjenta. Błona zawiera koncentrat płytek krwi i leukocytów zawieszonych w fibrynowym skrzepie.

Jak wygląda pozyskanie błony PRF?

 • Bezpośrednio przed zabiegiem pobieramy Pacjentowi krew.
 • Krew w probówkach umieszczamy w specjalistycznej wirówce i wirujemy przez kilkanaście minut.
 • Uzyskane w ten sposób fibrynowe skrzepy zostają odpowiednio opracowane i wykorzystane w trakcie zabiegu implantologicznego lub chirurgicznego. Jednorazowo pozyskujemy od 2 do nawet 8 błon.

Dlaczego fibryna bogatopłytkowa PRF jest tak ważna?

Zawarte w błonie białe ciałka krwi (leukocyty) i stopniowo uwalniane z płytek krwi naturalne czynniki wzrostu PRF, znacznie ułatwiają gojenie się tkanek, zmniejszają stany zapalne i infekcje oraz przyspieszają tworzenie nowych tkanek (fibroblasty, osteoblasty) i naczyń krwionośnych.

Dzięki tym niezwykłym właściwościom stosujemy PRF:

 • w zabiegach implantologicznych,
 • w leczeniu powikłań po usunięciu zęba (np. suchy zębodół),
 • w zabiegach regeneracyjnych (sterowana regeneracja kości),
 • w przypadku recesji dziąsła i leczeniu kieszeni dziąsłowych (zwłaszcza głębokich),
 • w zabiegach wyłuszczania torbieli,
 • w trakcie zabiegu podnoszenia dna zatoki szczękowej.
 

Dlaczego wybrać implanty zębów w DENTU Stomatologia?

DOŚWIADCZENIE I WYSOKIE KWALIFIKACJE

Implantologia i związana z nią implantoprotetyka są jednymi z głównych gałęzi naszej działalności. Wykonaliśmy już niezliczoną ilość prac protetycznych na implantach na bazie, których stworzyliśmy piękne uśmiechy. Nasze bogate doświadczenie wynika z wieloletniej praktyki i wiedzy zdobytej na licznych kursach i szkoleniach.

DOKŁADNOŚĆ

Implanty, które wszczepiamy mają określone długości i średnice. Wszystkie zabiegi są wcześniej precyzyjnie zaplanowane w oparciu o tomografię komputerową i profesjonalny projekt 3D.

Wyciski wykonujemy używając mas wyciskowych o najwyższej dostępnej na rynku jakości. Ich struktura oparta została na bazie asilikonów i mas polieterowych. Dzięki temu pobrane od Pacjenta wyciski są maksymalnie dokładne. Uchwycone zostają najdrobniejsze szczegóły, a to przekłada się na estetykę wykonanej pracy protetycznej.

JAKOŚĆ

Używamy implantów najwyższej jakości - tylko znanych i uznanych na świecie producentów.

Współpracujemy z jednym z najlepszych i największych laboratoriów protetycznych w Polsce Północnej.

KOMFORT PACJENTA

Cały zabieg jest w 100% bezbolesny, wykonany w znieczuleniu miejscowym.

ATRAKCYJNA POLITYKA CENOWA

Wspólnie z Pacjentem ustalamy plan leczenia, który zawiera przejrzyste dane tj. etapy i rodzaj wybranego uzupełnienia protetycznego, wybrane implanty oraz kwotę. Dzięki temu Pacjent może być spokojny, ponieważ zawsze dokładnie zna cenę przeprowadzonego zabiegu.

Dodatkowo w DENTU Stomatologia możliwa jest płatność ratalna. Współpracujemy z firmą, która stworzyła pierwszy w Polsce program finansowania płatnych usług medycznych na raty - MEDI RATY.

DOKŁADNA I KOMPLEKSOWA DIAGNOSTYKA

Leczenie Pacjenta poprzedzamy szczegółową diagnostyką i dokumentacją fotograficzną. Dysponujemy nowoczesnym aparatem RVG. W pierwszym etapie planujemy leczenie w sposób wizualny na monitorze komputera. Pozwala to na przybliżenie Pacjentowi różnych opcji leczenia i ułatwia wybranie tej najbardziej optymalnej.

W przypadku zabiegów implantologicznych w DENTU Stomatologia, diagnostyka jest wsparta tomografią komputerową i analizą wraz z projektem 3D.

BOGATA OFERTA I MOŻLIWOŚĆ WYBORU

W zależności od potrzeb i możliwości finansowych Pacjenta, oferujemy kilka linii uzupełnień protetycznych i systemów implantologicznych do wyboru.
Dzięki nowoczesnej implantoprotetyce rozległe braki zębowe pacjentów lub całkowity brak uzębienia można odtworzyć za pomocą implantów zębowych. Na co dzień nie odczuwa się różnicy pod względem stabilności, siły zgryzu i wyglądu miedzy implantami a naturalnymi zębami. Nie widać, które zęby są implantami, a które nie.

Najczęściej wykonujemy dla naszych Pacjentów uzupełnienia implantoprotetyczne takie jak:

Jak prawidłowo dbać o implanty, korony i mosty protetyczne?

Prawidłowa i staranna higiena jamy ustnej jest bardzo ważna. Jeżeli chcesz, aby Twoje implanty i uzupełnienia protetyczne (korony, mosty) służyły jak najdłużej, musisz higienę jamy ustnej traktować priorytetowo:

 • W miarę możliwości, szczotkuj zęby po każdym posiłku. Upewnij się, czy Twoja technika mycia zębów jest prawidłowa.
 • Używaj produktów przeznaczonych do higieny implantów i uzupełnień protetycznych. Stosuj również nić dentystyczną. Dobrym rozwiązaniem jest również używanie irygatora.
 • Korzystaj z takich zabiegów jak skaling i piaskowanie.
 • Co pół roku zgłaszaj się na kontrole do lekarza dentysty.

Jak przebiega zabieg implantacji zęba? Wprowadzenie implantu krok po kroku.

W celu zapewnienia naszym Pacjentom pełnego komfortu, cały zabieg odbywa się w skutecznym znieczuleniu miejscowym.

Chirurg stomatolog nacina i odwarstwia dziąsło, a następnie nawierca kość za pomocą specjalnych wierteł dostosowanych do długości i średnicy wprowadzanego implantu.

Po sekwencji nawiertów, implant zostaje wyjęty ze sterylnego opakowania i wprowadzony w wyznaczone miejsce.

Lekarz wkręca w implant śrubę zamykającą i zaszywa odwarstwione wcześniej dziąsło. Cały zabieg jest na bieżąco kontrolowany przy pomocy aparatu RVG.

Implant lub implanty są stabilną podstawą dla wybranego przez Pacjenta uzupełnienia protetycznego.

Najczęściej zadawane pytania

Kliknij na przycisk i poznaj najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi dotyczące implantów stomatologicznych.
Call Now Button