Implanty

Choroby przyzębia, próchnica, wypadek lub zwyczajny upadek to tylko niektóre przyczyny mogące spowodować braki w uzębieniu. Utrata nawet jednego zęba nie jest obojętna dla całego zgryzu i powinna zostać uzupełniona. Współczesna implantoprotetyka zapewnia uzyskanie zdumiewających efektów przy jednoczesnym bardzo wysokim bezpieczeństwie oraz skuteczności sięgającej rzędu 99%.

Dzięki nowoczesnej implantoprotetyce rozległe braki zębowe pacjentów lub całkowity brak uzębienia można odtworzyć za pomocą implantów. Na co dzień nie odczuwa się różnicy pod względem stabilności, siły zgryzu i wyglądu miedzy implantami a naturalnymi zębami. Nie widać, które zęby są implantami, a które nie.

Czym jest Implant?

Implant – tytanowy sztuczny korzeń wszczepiany bezpośrednio w kość szczęki lub żuchwy podczas zabiegu chirurgicznego. Implanty służą jako trwałe podparcie dla nowych zębów, mostów lub protez. Istotną zaletą implantów jest fakt, że hamują one bezpowrotną utratę kości, która ma zawsze miejsce po usunięciu (ekstrakcji) zęba.

Należy wspomnieć, że tytan jest w 100% biozgodny, tzn. nie jest postrzegany przez ludzkie tkanki jako ciało obce. Dzięki temu materiał ten może zespalać się z tkankami i nie zostaje odrzucany przez organizm Pacjenta. Implanty tytanowe nie maskują braków zębowych jak np. proteza, ale odtwarzają prawidłowo funkcjonujące i estetycznie wyglądające nowe zęby. Są to swego rodzaju „trzecie zęby”. Po leczeniu implantologicznym nowo powstały ząb składa się z 2 części – umieszczonego w kości implantu oraz naddziąsłowej części protetycznej, np. korony pełnoceramicznej dającej doskonały efekt wizualny. Zastosowanie implantów nie ogranicza się wyłącznie do uzupełnienia pojedynczych braków. Współczesna implantopotetyka umożliwia bowiem odbudowę kilku zębów, a nawet zupełną rekonstrukcję w przypadku bezzębia. Wykonanie kilku implantów pozwala zapomnieć o starej i niewygodnej protezie.

Higiena w przypadku uzupełnień protetycznych opartych na implantach zębowych, nie różni się niczym od czynności wykonywanych przy naturalnym uzębieniu.

Zalety implantów:

 • W zgodzie z naturą
  Zęby odbudowane na implantach są łudząco podobne do naturalnych zębów, zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym. Są doskonale dopasowane do łuku zębowego.
 • Bez bólu
  Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, więc jest całkowicie bezbolesny
 • Przywrócenie funkcji naturalnego uzębienia Implanty przywracają funkcję żucia, swobodę mówienia.
 • Wytrzymałość
  Tytanowe implanty zębów są bardziej wytrzymałe niż ludzkie korzenie zębowe.
 • Zachowanie estetyki twarzy
  Implanty gwarantują estetykę uśmiechu, stanowią podparcie dla warg i policzków oraz zapewniają wspaniały wygląd przez długie lata.
 • Ochrona zdrowych zębów
  W odróżnieniu od rekonstrukcji w postaci mostów opartych na sąsiadujących zębach, uzupełnienia protetyczne osadzone na implantach nie wymagają szlifowania zdrowych zębów.
 • Doskonała odbudowa w przypadku bezzębia
  Dzięki protezom i mostom umieszczonym na implantach znika problem ruchomości protezy, a pojawia się poczucie pewności i bezpieczeństwa, jakiego nie daje żadna inna proteza.
 • Stabilna podstawa dla protezy
  Dzięki mocowaniu protezy przy pomocy implantów, można uwolnić podniebienie od protezy, co zwiększa komfort mówienia i odczuwania smaku.
 • Lepsze samopoczucie
  Implanty przywracają uśmiech i pewność siebie.
 • Przeciwdziałanie zanikowi kości
  Kość w przypadku braku obciążenia wykazuje skłonności do stopniowego zaniku. Implanty, podobnie jak korzenie naturalnych zębów, przenoszą równomiernie siłę żucia na szczękę czy żuchwę, dzięki czemu zachowany jest naturalny kształt kości.
 

Masz pytania?
Chcesz umówić się na wizytę?


Przejdź do kontaktu