Protetyk Tczew PROTETYKA
Przywrócenie funkcji,
komfortu i estetyki.

Protetyka Tczew

Zdrowy i atrakcyjny uśmiech jest jak dobra wizytówka. Braki w uzębieniu powodują, że niejednokrotnie człowiek staje się zawstydzony i przygnębiony, odmawia sobie wielu potraw lub tłumi uśmiech, a przecież nie musi tak być! Nowoczesna Protetyka stomatologiczna oferuje szeroki wachlarz metod pomagających przywrócić funkcjonalność i estetykę jamy ustnej. W Klinice Stomatologicznej DENTU w zależności od potrzeb i konkretnego przypadku, oferujemy naszym Pacjentom szereg możliwości.

Najczęściej wykonujemy dla naszych Pacjentów uzupełnienia protetyczne takie jak:

 1. Korony protetyczne – stosowane w przypadkach, gdy ząb w znacznej części uległ zniszczeniu. Przywracają właściwy kształt, kolor i funkcję.
 2. Wkłady koronowo – korzeniowe – nawet gdy po zębie pozostaje tylko korzeń, istnieje możliwość stabilnej, trwałej i estetycznej odbudowy.
 3. Mosty protetyczne – mosty zębowe wykorzystywane w przypadku braku jednego lub większej ilości zębów. Wypełniają lukę, która powstała między zębami na skutek braków w uzębieniu. Filarami dla mostu protetycznego są własne zęby pacjenta lub implanty zębowe. To do nich most jest przytwierdzony na stałe.
 4. Protezy – są samodzielnie zakładane i ściągane przez pacjenta. W przypadku bezzębia stosuje się protezy całkowite, a w pozostałych przypadkach protezy częściowe oraz protezy szkieletowe. Pośród nich najlepszym rozwiązaniem jest tzw. proteza szkieletowa. Posiada ona liczne zalety, które sprawiają, że jej użytkowanie jest znacznie bardziej komfortowe niż w przypadku pozostałych protez.
Cechy protezy szkieletowej:

 • Jest znacznie cieńsza poprzez szkielet wykonany z specjalnego stopu metalu,
 • Jest komfortowa w użyciu, ponieważ zajmuje mniej miejsca w ustach,
 • Stabilniej utrzymuje się w jamie ustnej w trakcie jedzenia, rozmowy lub śmiechu,
 • Nie wywiera ucisku na dziąsła i podniebienie,
 • Umożliwia dokładniejsze odczuwanie smaku oraz temperatury, ponieważ prawie nie pokrywa podniebienia,
 • Nie wywołuje alergii.
Podsumowując:

Co to proteza szkieletowa? Jest to rodzaj protezy, która ma szkielet wykonany ze specjalnego stopu metalu. Drobne elementy tego szkieletu opierają się na zębach Pacjenta. Są idealnie dopasowane, dlatego proteza szkieletowa nie uciska dziąseł, nie rusza się w ustach i nie spada.

Czy proteza szkieletowa jest wygodna? Tak. Zwłaszcza w porównaniu do tradycyjnych protez akrylowych, jest bardzo wygodna.

Czy proteza szkieletowa jest widoczna? Zazwyczaj nie, ale jest to uzależnione od warunków anatomicznych Pacjenta.

 1. Protezy na implantachprotezy całkowite mocowane na bazie implantów, często wybierana forma leczenia w przypadku bezzębia - całkowitego braku zębów własnych.
 2. Licówki porcelanowe – związane są głównie z estetyką uśmiechu. Przy pomocy licówek można ukryć wszelkie niedoskonałości, np. przerwę między zębami (diastema), uzyskać wymarzony kształt oraz kolor zębów (Hollywood smile).
 3. Szyny relaksacyjne – stosowane w przypadku bruksizmu, czyli zgrzytania zębami oraz problemów w stawach skroniowo – żuchwowych.
 4. Endokorony – nowoczesna metoda odbudowy zębów leczonych kanałowo.

Dlaczego warto wykonać pracę protetyczną w DENTU Stomatologia?

DOŚWIADCZENIE I WYSOKIE KWALIFIKACJE

Protetyka stomatologiczna jest jedną z głównych gałęzi naszej działalności. Wykonaliśmy już niezliczoną ilość koron, mostów, protez oraz innych prac protetycznych na bazie, których stworzyliśmy piękne uśmiechy. Nasze bogate doświadczenie wynika z wieloletniej praktyki i wiedzy zdobytej na licznych kursach i szkoleniach.

DOKŁADNOŚĆ

Wyciski wykonujemy używając mas wyciskowych o najwyższej dostępnej na rynku jakości. Ich struktura oparta została na bazie asilikonów i mas polieterowych. Dzięki temu pobrane od Pacjenta wyciski są maksymalnie dokładne. Uchwycone zostają najdrobniejsze szczegóły, a to przekłada się na estetykę wykonanej pracy protetycznej.

JAKOŚĆ

Współpracujemy z jednym z najlepszych i największych laboratoriów protetycznych w Polsce Północnej.

KOMFORT PACJENTA

Cały zabieg jest w 100% bezbolesny, wykonany w znieczuleniu miejscowym. Pacjent po oszlifowaniu zębów, a jeszcze przed oddaniem stałej pracy protetycznej, może być spokojny, ponieważ wraca do domu z koronami tymczasowymi.

ATRAKCYJNA POLITYKA CENOWA

Wspólnie z Pacjentem ustalamy plan leczenia, który zawiera przejrzyste dane tj. etapy i rodzaj wybranego uzupełnienia protetycznego oraz kwotę. Dzięki temu Pacjent może być spokojny, ponieważ zawsze dokładnie zna cenę przeprowadzonego zabiegu. Dodatkowo w DENTU Stomatologia możliwa jest płatność ratalna. Współpracujemy z firmą, która stworzyła pierwszy w Polsce program finansowania płatnych usług medycznych na raty - MEDI RATY.

DOKŁADNA I KOMPLEKSOWA DIAGNOSTYKA

Leczenie Pacjenta poprzedzamy szczegółową diagnostyką i dokumentacją fotograficzną. Dysponujemy nowoczesnym aparatem RVG. W pierwszym etapie planujemy leczenie w sposób wizualny na monitorze komputera. Pozwala to na przybliżenie Pacjentowi różnych opcji leczenia i ułatwia wybranie tej najbardziej optymalnej.

 

BOGATA OFERTA I MOŻLIWOŚĆ WYBORU

W zależności od potrzeb i możliwości finansowych Pacjenta, oferujemy kilka linii uzupełnień protetycznych do wyboru.

Jak prawidłowo dbać o uzupełnienia protetyczne i implanty?

Prawidłowa i staranna higiena jamy ustnej jest bardzo ważna. Jeżeli chcesz, aby Twoje implanty i uzupełnienia protetyczne (korony, mosty) służyły jak najdłużej, musisz higienę jamy ustnej traktować priorytetowo:

 • W miarę możliwości, szczotkuj zęby po każdym posiłku. Upewnij się, czy Twoja technika mycia zębów jest prawidłowa.
 • Używaj produktów przeznaczonych do higieny implantów i uzupełnień protetycznych. Stosuj również nić dentystyczną. Dobrym rozwiązaniem jest również używanie irygatora.
 • Korzystaj z takich zabiegów jak skaling i piaskowanie.
 • Co pół roku zgłaszaj się na kontrole do lekarza dentysty.
 

Masz pytania?
Chcesz umówić się na wizytę?


Przejdź do kontaktu
 

Najczęściej zadawane pytania

1Dlaczego warto wybrać koronę cyrkonową?
To materiał ceramiczny najwyższej klasy, niezwykle trwały i biozgodny, czyli przyjazny dla organizmu człowieka. W protetyce stomatologicznej to właśnie tlenek cyrkonu znajduje zastosowanie jako wysokiej klasy pełno ceramiczne korony a nawet mosty o zasięgu pełnego łuku zębowego. Główne cechy cyrkonu:
 • posiada wysoką przenikalność światła co zapewnia doskonały efekt estetyczny,
 • gładki w swej strukturze,
 • nie powoduje alergii,
 • w medycynie stosowany od około 40 lat,
 • jest izolatorem w zetknięciu z zimnymi i ciepłymi potrawami,
 • nie oddziałuje z innymi materiałami dentystycznymi.
Dzięki tym właściwościom uzupełnienia protetyczne wykonane z cyrkonu są najbardziej zbliżone do wyglądu naturalnych zębów. Cyrkon jest szczególnie polecany w odbudowie zębów przednich.

Dentysta Tczew i Stomatolog Tczew


2Wybrać koronę na podbudowie metalowej czy pełnoceramiczną?
Stosując koronę na podbudowie metalowej ograniczymy koszty leczenia, ale uzyskany efekt estetyczny będzie gorszy niż w przypadku koron pełnoceramicznych. Ze względu na ograniczone przenikanie światła, metal tworzy widoczne przebarwienia w okolicy dziąsła. Niekiedy może również powodować reakcje alergiczne. Korony pełnoceramiczne są przyjazne dla organizmu człowieka i nie wywołują alergii. Posiadają szereg zalet takich jak:
 • naturalny wygląd,
 • wysoka przenikalność światła – nie powodują przebarwień widocznych na dziąśle,
 • szlifowanie zęba przeznaczonego na odbudowę koroną pełnoceramiczną jest dla zęba oszczędniejsze,
 • trwałość – nie ulegają starciu ani przebarwieniom.

Dentysta Tczew i Stomatolog Tczew


3Które rozwiązanie jest najbardziej odpowiednie dla mnie?
W Klinice Stomatologicznej DENTU do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie. Szczegółowo omawiamy Twój przypadek. Proponujemy kilka możliwych rozwiązań. Pragniemy abyś w sposób świadomy podjął najlepszą dla Ciebie decyzję.

Dentysta Tczew i Stomatolog Tczew


 
 
Call Now Button