Protetyka


Zdrowy i atrakcyjny uśmiech jest jak dobra wizytówka. Braki w uzębieniu powodują, że niejednokrotnie człowiek staje się zawstydzony i przygnębiony, odmawia sobie wielu potraw lub tłumi uśmiech, a przecież nie musi tak być! Nowoczesna Protetyka stomatologiczna oferuje szeroki wachlarz metod pomagających przywrócić funkcjonalność i estetykę jamy ustnej. W Klinice Stomatologicznej DENTU w zależności od potrzeb i konkretnego przypadku, oferujemy naszym Pacjentom szereg możliwości:

 1. Korony protetyczne – stosowane w przypadkach, gdy ząb w znacznej części uległ zniszczeniu. Przywracają właściwy kształt, kolor i funkcję.
 2. Wkłady koronowo – korzeniowe – nawet gdy po zębie pozostaje tylko korzeń, istnieje możliwość trwałej i estetycznej odbudowy.
 3. Mosty protetyczne – stosowane w przypadku braku jednego lub nawet kilku zębów. Wypełniają lukę, która powstała między zębami na skutek braków w uzębieniu. Filarami dla mostu protetycznego są własne zęby pacjenta lub implanty zębowe. To do nich most jest przytwierdzony na stałe.
 4. Protezy – są samodzielnie zakładane i ściągane przez pacjenta. W przypadku bezzębia stosuje się protezy całkowite, a w pozostałych przypadkach częściowe oraz szkieletowe. Wśród nich najbardziej precyzyjnym rozwiązaniem jest proteza szkieletowa. Ma ona wiele zalet, które sprawiają, że jej noszenie jest dużo bardziej komfortowe w porównaniu do protezy akrylowej:
 • Jest dużo cieńsza dzięki szkieletowi wykonanemu z metalu,
 • Zajmuje mniej miejsca w jamie ustnej stwarzając lepszą adaptację i komfort w użyciu,
 • Lepiej utrzymuje się w ustach podczas jedzenia, rozmowy czy śmiechu,
 • Nie uciska dziąseł i podniebienia,
 • Prawie nie pokrywa podniebienia co wpływa na lepsze odczucia smaku i temperatury,
 • Nie wywołuje reakcji alergicznych.
 1. Licówki porcelanowe – związane są głównie z estetyką uśmiechu. Przy pomocy licówek można ukryć wszelkie niedoskonałości, np. przerwę między zębami (diastema), uzyskać wymarzony kształt oraz kolor zębów (Hollywood smile).
 2. Szyny relaksacyjne – stosowane w przypadku bruksizmu, czyli zgrzytania zębami oraz problemów w stawach skroniowo – żuchwowych.
 3. Endokorony – nowoczesna metoda odbudowy zębów leczonych kanałowo.
 

Masz pytania?
Chcesz umówić się na wizytę?


Przejdź do kontaktu