Protetyka Tczew - Protetyk Tczew

Z pewnością zdrowy i atrakcyjny uśmiech jest jak dobra wizytówka. Być może Twoje braki w uzębieniu wielokrotnie przyczyniły się do tego, że czułaś się/ czułeś się niekomfortowo, a przecież nie musi tak być!

Nowoczesna protetyka stomatologiczna oferuje szeroki wachlarz metod, które pomagają przywrócić funkcjonalność i estetykę każdego uśmiechu.

W Klinice Stomatologicznej DENTU w zależności od Twoich potrzeb i sytuacji zazwyczaj możemy zaoferować Ci kilka możliwości. Protetyka Tczew to zarówno drobne uzupełnienia protetyczne takie jak korony porcelanowe oraz większe np. mosty protetyczne, częściowe protezy szkieletowe aż po różnego typu protezy całkowite włącznie z protezami mocowanymi na implantach.

Protetyk Tczew

Najczęściej wykonujemy dla naszych Pacjentów uzupełnienia protetyczne takie jak:

Jako Protetyk Tczew zdaję sobie sprawę, że nie wszystkie rodzaje możliwych rozwiązań i uzupełnień protetycznych są Ci znane. Dlatego zapraszam Cię do zapoznania się z poniższymi informacjami. Uważam, że taki krótki spis dużo wyjaśni i na pewno ułatwi wybranie tej najbardziej atrakcyjnej dla Ciebie opcji leczenia.
 1. Korony protetyczne – można powiedzieć, że są rodzajem trwałej i estetycznej nakładki na ząb, którą "przykleja się" na stałe. Korony stosujemy w przypadkach, gdy ząb w znacznej części uległ zniszczeniu. Przywracają właściwy kształt, kolor i funkcję.

  Jeśli chcesz mieć prostsze lub bielsze zęby bez konieczności długiego leczenia ortodontycznego to właśnie korony porcelanowe lub licówki są dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.
 2. Wkłady koronowo – korzeniowe – W wielu przypadkach, nawet gdy po zębie pozostaje tylko korzeń, istnieje możliwość stabilnej, trwałej i estetycznej odbudowy. Wkład koronowo-korzeniowy jest rodzajem "sztyftu", który wzmacnia ząb i stanowi podstawę dla korony protetycznej.
 3. Mosty protetyczne – jeśli masz drobne lub średnie braki w uzębieniu i nie chcesz nosić protezy zębowej to mosty protetyczne są dla Ciebie jednym z godnych uwagi rozwiązań. Most wypełnia lukę, która powstała między zębami. Wówczas filarami dla mostu protetycznego są Twoje zęby lub wprowadzone wcześniej lub implanty. To do nich most jest przytwierdzony. Co ważne mostu protetycznego nigdy nie wyciągasz z ust i dbasz o niego jak o swoje naturalne zęby.
 4. Protezy – codziennie samodzielnie zakładasz i ściągasz protezę. Jeśli nie masz zębów własnych to rozwiązaniem jest proteza całkowita (tradycyjna akrylowa lub nowoczesna vitaplex). W przypadku, kiedy masz zęby własne możesz pomyśleć o protezie częściowej. Możesz zdecydować się na przykład na protezę szkieletową. Proteza szkieletowa ma liczne zalety, które sprawiają, że jej użytkowanie jest znacznie bardziej komfortowe. Możesz zdecydować się na protezę szkieletową tradycyjną (szkielet jest wykonany z metalu) lub nowoczesną protezę acetalową. Alternatywnym rozwiązaniem jest proteza elastyczna acronowa.
 5. Protezy na implantach – jeśli nie tolerujesz swojej protezy całkowitej to wspaniałym rozwiązaniem Twojego problemu może być proteza mocowana na bazie implantów.
 6. Licówki porcelanowe – związane są głównie z estetyką uśmiechu. Przy pomocy licówek można ukryć wszelkie niedoskonałości, np. przerwę między zębami (diastema), uzyskać wymarzony kształt oraz kolor zębów (Hollywood smile).
 7. Szyny relaksacyjne – stosowane w przypadku bruksizmu, czyli zgrzytania zębami oraz problemów w stawach skroniowo – żuchwowych.
 8. Endokorony – są to korony np. cyrkonowe lub porcelanowe wykonywane po wcześniejszym leczeniu kanałowym zęba i wzmocnieniu go włóknami szklanymi.

Dlaczego warto wykonać pracę protetyczną w DENTU Stomatologia?

DOŚWIADCZENIE I WYSOKIE KWALIFIKACJE

Protetyka Tczew jest jedną z głównych gałęzi naszej działalności. Wykonaliśmy już niezliczoną ilość koron, mostów, protez oraz innych prac protetycznych na bazie, których stworzyliśmy piękne uśmiechy. Nasze bogate doświadczenie wynika z wieloletniej praktyki i wiedzy zdobytej na licznych kursach i szkoleniach.

DOKŁADNOŚĆ

Wyciski wykonujemy używając mas wyciskowych o najwyższej dostępnej na rynku jakości. Ich struktura oparta została na bazie asilikonów i mas polieterowych. Dzięki temu pobrane przez nas wyciski z Twojej jamy ustnej są maksymalnie dokładne. Wychwytujemy najdrobniejsze szczegóły, a to przekłada się na estetykę wykonanej pracy protetycznej.

JAKOŚĆ

Bez wątpienia współpracujemy z jednym z najlepszych i największych laboratoriów protetycznych w Polsce Północnej.

KOMFORT PACJENTA

Cały zabieg jest dla Ciebie w 100% bezbolesny, ponieważ wykonujemy go w znieczuleniu miejscowym. Po oszlifowaniu zębów, a jeszcze przed oddaniem stałej pracy protetycznej, możesz być spokojna/spokojny, ponieważ wracasz do domu z koronami tymczasowymi.

ATRAKCYJNA POLITYKA CENOWA

Razem z Tobą ustalamy plan leczenia, który zawiera przejrzyste dane tj. etapy i rodzaj wybranego uzupełnienia protetycznego oraz kwotę. Dzięki temu zawsze dokładnie znasz cenę przeprowadzonego zabiegu. Dodatkowo w DENTU Stomatologia możliwa jest płatność ratalna. Współpracujemy z firmą, która stworzyła pierwszy w Polsce program finansowania płatnych usług medycznych na raty - MEDI RATY.

DOKŁADNA I KOMPLEKSOWA DIAGNOSTYKA

Twoje leczenie poprzedzamy szczegółową diagnostyką i dokumentacją fotograficzną. Dysponujemy nowoczesnymi aparatami RVG i OPG. W pierwszym etapie planujemy leczenie w sposób wizualny na monitorze komputera. W ten sposób pokazujemy Tobie możliwe opcje leczenia i ułatwiamy wybranie tej najbardziej optymalnej.

BOGATA OFERTA I MOŻLIWOŚĆ WYBORU

W zależności od Twoich potrzeb i możliwości finansowych, oferujemy kilka linii uzupełnień protetycznych do wyboru.
 

Masz pytania?
Chcesz umówić się na wizytę?


Przejdź do kontaktu
 

Protetyk Tczew odpowiada na najczęściej zadawane pytania

1Dlaczego warto wybrać koronę cyrkonową?
To materiał ceramiczny najwyższej klasy, niezwykle trwały i biozgodny, czyli przyjazny dla organizmu człowieka. W protetyce stomatologicznej to właśnie tlenek cyrkonu znajduje zastosowanie jako wysokiej klasy pełno ceramiczne korony a nawet mosty o zasięgu pełnego łuku zębowego. Główne cechy cyrkonu:
 • posiada wysoką przenikalność światła co zapewnia doskonały efekt estetyczny,
 • gładki w swej strukturze,
 • nie powoduje alergii,
 • w medycynie stosowany od około 40 lat,
 • jest izolatorem w zetknięciu z zimnymi i ciepłymi potrawami,
 • nie oddziałuje z innymi materiałami dentystycznymi.
Dzięki tym właściwościom uzupełnienia protetyczne wykonane z cyrkonu są najbardziej zbliżone do wyglądu naturalnych zębów. Cyrkon jest szczególnie polecany w odbudowie zębów przednich.

Protetyk Tczew


2Wybrać koronę na podbudowie metalowej czy pełnoceramiczną?
Stosując koronę na podbudowie metalowej ograniczymy koszty leczenia, ale uzyskany efekt estetyczny będzie gorszy niż w przypadku koron pełnoceramicznych. Ze względu na ograniczone przenikanie światła, metal tworzy widoczne przebarwienia w okolicy dziąsła. Niekiedy może również powodować reakcje alergiczne. Korony pełnoceramiczne są przyjazne dla organizmu człowieka i nie wywołują alergii. Posiadają szereg zalet takich jak:
 • naturalny wygląd,
 • wysoka przenikalność światła – nie powodują przebarwień widocznych na dziąśle,
 • szlifowanie zęba przeznaczonego na odbudowę koroną pełnoceramiczną jest dla zęba oszczędniejsze,
 • trwałość – nie ulegają starciu ani przebarwieniom.

Protetyk Tczew


3Które rozwiązanie jest najbardziej odpowiednie dla mnie?
W Klinice Stomatologicznej DENTU do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie. Szczegółowo omawiamy Twój przypadek. Proponujemy kilka możliwych rozwiązań. Pragniemy abyś w sposób świadomy podjął najlepszą dla Ciebie decyzję.

Protetyk Tczew


4Jak prawidłowo dbać o uzupełnienia protetyczne i implanty?
Prawidłowa i staranna higiena jamy ustnej jest bardzo ważna. Jeżeli chcesz, aby Twoje implanty i uzupełnienia protetyczne (korony, mosty) służyły jak najdłużej, musisz higienę jamy ustnej traktować priorytetowo:

 • W miarę możliwości, szczotkuj zęby po każdym posiłku. Upewnij się, czy Twoja technika mycia zębów jest prawidłowa.
 • Używaj produktów przeznaczonych do higieny implantów i uzupełnień protetycznych. Stosuj również nić dentystyczną. Zastanów się nad zakupem irygatora.
 • Korzystaj z takich zabiegów jak skaling i piaskowanie.
 • Co pół roku zgłaszaj się na kontrole do lekarza dentysty.

Protetyk Tczew