Protezy na implantach

Utrata zębów związana jest z nieuniknionym zanikiem kości szczęki oraz żuchwy i przedwczesnym procesem starzenia się twarzy.

Protezy tradycyjne nie zapobiegają zanikowi kości i dla wielu osób są niewystarczająco komfortowym rozwiązaniem. Często uciskają, nie utrzymują się stabilnie w ustach, osłabiają odczuwanie smaku i nie można w nich spożywać wszystkich pokarmów np. orzechów.

W przypadku protez opartych na implantach zębowych, wszystkie wymienione powyżej niedoskonałości, znikają. Protezy mocowane na implantach są nieporównywalnie lepsze w użytkowaniu od tradycyjnych protez zębowych (zwłaszcza protez całkowitych akrylowych).

Leczenie w postaci protezy na implantach, polega na wprowadzeniu w kości żuchwy i szczęki kilku implantów zębowych, a następnie umocowaniu protez przy pomocy specjalnych zatrzasków.

Protezy na implantach, to jedna z często wybieranych przez Pacjentów DENTU Stomatologia forma leczenia w przypadku całkowitego braku zębów własnych.

PROTEZY CAŁKOWITE MOCOWANE Z WYKORZYSTANIEM IMPLANTÓW


Główne zalety protezy na implantach:

 • stabilność (nie wypada podczas mówienia, kichania lub jedzenia),
 • wysoki komfort użytkowania,
 • wyraźne odczuwanie smaku spożywanych potraw,
 • brak ucisku na dziąsła,
 • możliwość spania w protezie bez ryzyka zadławienia,
 • zapobieganie całkowitemu zanikowi kości,
 • możliwość spożywania wszystkich potraw (jak w przypadku naturalnego uzębienia)
 • brak konieczności używania kleju do protez.

Jak wygląda planowanie zabiegu implantologicznego w DENTU Stomatologia?

W DENTU Stomatologia, każdy zabieg implantologiczny planowany jest z wykorzystaniem specjalnego programu – tzw. nawigacji komputerowej. Dzięki niej, trójwymiarowo zaprojektowana zostaje przyszła idealna pozycja implantów.

Na podstawie przygotowanego przez lekarza dentystę projektu 3D, w laboratorium protetycznym wykonany zostaje specjalny szablon chirurgiczny, który jest wykorzystywany w trakcie zabiegu.

Nawigacja komputerowa jest niezwykle korzystna zarówno dla Pacjenta, jak i dla lekarza dentysty. Implanty zostają wprowadzone z ogromną precyzją. Wpływa to na bezpieczeństwo zabiegu oraz skrócenie czasu jego trwania.

Dla naszych Pacjentów, najważniejsze jest to, że bezpośrednio po zabiegu, mogą wyjść z gabinetu z nowym pięknym uśmiechem.

Czy wiesz, że w DENTU Stomatologia pozyskujemy i wykorzystujemy fibrynę bogatopłytkową?

Czym jest fibryna bogatopłytkowa PRF?

Fibryna bogatopłytkowa PRF (ang. Platelet Rich Fibrin) to cienka błona o wymiarach około 1 x 3 cm uzyskana z krwi Pacjenta. Błona zawiera koncentrat płytek krwi i leukocytów zawieszonych w fibrynowym skrzepie.

Jak wygląda pozyskanie błony PRF?

 • Bezpośrednio przed zabiegiem pobieramy Pacjentowi krew.
 • Krew w probówkach umieszczamy w specjalistycznej wirówce i wirujemy przez kilkanaście minut.
 • Uzyskane w ten sposób fibrynowe skrzepy zostają odpowiednio opracowane i wykorzystane w trakcie zabiegu implantologicznego lub chirurgicznego. Jednorazowo pozyskujemy od 2 do nawet 8 błon.

Dlaczego fibryna bogatopłytkowa PRF jest tak ważna?

Zawarte w błonie białe ciałka krwi (leukocyty) i stopniowo uwalniane z płytek krwi naturalne czynniki wzrostu PRF, znacznie ułatwiają gojenie się tkanek, zmniejszają stany zapalne i infekcje oraz przyspieszają tworzenie nowych tkanek (fibroblasty, osteoblasty) i naczyń krwionośnych.

Dzięki tym niezwykłym właściwościom stosujemy PRF:

 • w zabiegach implantologicznych,
 • w leczeniu powikłań po usunięciu zęba (np. suchy zębodół),
 • w zabiegach regeneracyjnych (sterowana regeneracja kości),
 • w przypadku recesji dziąsła i leczeniu kieszeni dziąsłowych (zwłaszcza głębokich),
 • w zabiegach wyłuszczania torbieli,
 • w trakcie zabiegu podnoszenia dna zatoki szczękowej.
 

Dlaczego warto wykonać protezę na implantach w DENTU Stomatologia?

DOŚWIADCZENIE I WYSOKIE KWALIFIKACJE

Protetyka stomatologiczna i implantologia są jednymi z głównych gałęzi naszej działalności. Wykonaliśmy już niezliczoną ilość prac protetycznych na implantach na bazie, których stworzyliśmy piękne uśmiechy. Nasze bogate doświadczenie wynika z wieloletniej praktyki i wiedzy zdobytej na licznych kursach i szkoleniach.

DOKŁADNOŚĆ

Wyciski wykonujemy używając mas wyciskowych o najwyższej dostępnej na rynku jakości. Ich struktura oparta została na bazie asilikonów i mas polieterowych. Dzięki temu pobrane od Pacjenta wyciski są maksymalnie dokładne. Uchwycone zostają najdrobniejsze szczegóły, a to przekłada się na estetykę wykonanej pracy protetycznej.

Implanty, które wszczepiamy mają określone długości i średnice. Wszystkie zabiegi są wcześniej precyzyjnie zaplanowane w oparciu o tomografię komputerową i profesjonalny projekt 3D.

JAKOŚĆ

Współpracujemy z jednym z najlepszych i największych laboratoriów protetycznych w Polsce Północnej.

Używamy implantów najwyższej jakości - tylko znanych i uznanych na świecie producentów.

KOMFORT PACJENTA

Cały zabieg jest w 100% bezbolesny, wykonany w znieczuleniu miejscowym.

ATRAKCYJNA POLITYKA CENOWA

Wspólnie z Pacjentem ustalamy plan leczenia, który zawiera przejrzyste dane tj. etapy i rodzaj wybranego uzupełnienia protetycznego, wybrane implanty oraz kwotę. Dzięki temu Pacjent może być spokojny, ponieważ zawsze dokładnie zna cenę przeprowadzonego zabiegu.

Dodatkowo w DENTU Stomatologia możliwa jest płatność ratalna. Współpracujemy z firmą, która stworzyła pierwszy w Polsce program finansowania płatnych usług medycznych na raty - MEDI RATY.

DOKŁADNA I KOMPLEKSOWA DIAGNOSTYKA

Leczenie Pacjenta poprzedzamy szczegółową diagnostyką i dokumentacją fotograficzną. Dysponujemy nowoczesnym aparatem RVG. W pierwszym etapie planujemy leczenie w sposób wizualny na monitorze komputera. Pozwala to na przybliżenie Pacjentowi różnych opcji leczenia i ułatwia wybranie tej najbardziej optymalnej.

 

BOGATA OFERTA I MOŻLIWOŚĆ WYBORU

W zależności od potrzeb i możliwości finansowych Pacjenta, oferujemy kilka linii uzupełnień protetycznych i systemów implantologicznych do wyboru.