Leczenie kanałowe Tczew Bezbolesne leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe Tczew - Endodoncja mikroskopowa

W przypadku, gdy infekcja zaatakuje środek zęba (miazgę zęba), jedynym ratunkiem jest leczenie kanałowe. Polega ono na dokładnym usunięciu zainfekowanej tkanki i bardzo szczelnym wypełnieniu kanału materiałem, który zapobiega rozwojowi bakterii i wzmacnia korzeń zęba. Warunkiem sukcesu jest precyzyjne oczyszczenie zainfekowanych kanałów, szczelne wypełnienie i trwała rekonstrukcja.

W Klinice Stomatologicznej DENTU leczymy w nowoczesny i sprawdzony sposób.

Wykonujemy leczenie kanałowe pod mikroskopem, a wsparciem dla stomatologii mikroskopowej jest bogate instrumentarium.

Kluczowym elementem postępowania jest pomiar długości kanału korzeniowego, którego dokonujemy elektronicznie endometrem Raypex VI generacji.

Gwarantujemy szczelne wypełnienie kanału dzięki wykorzystaniu techniki ciekłej gutaperki. Odpowiednio uplastyczniony materiał jest kondensowany wewnątrz kanału. Zapewnia to rewelacyjną szczelność i przekłada się na znacznie korzystniejsze rokowanie leczenia w porównaniu z metodą tradycyjną.

W trakcie zabiegu Pacjent chroniony jest osłoną pola zabiegowego – koferdamem. Koferdam umożliwia izolację leczonego zęba od pozostałej części jamy ustnej. W ten sposób zapewnione zostaje maksymalne bezpieczeństwo, ponieważ bakterie oraz lekarstwa wykorzystywane w leczeniu kanałowym nie przedostają się do ust.

Leczenie kanałowe przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym na jednej lub kilku wizytach w zależności od skomplikowania budowy anatomicznej zęba. Inaczej będzie wyglądało leczenie kanałowe jedynki a inaczej leczenie kanałowe szóstki. Zęby te będą różniły się m. in. ilością, długością oraz drożnością kanałów korzeniowych.

Używamy mikroskopu stomatologicznego, bogatego instrumentarium ręcznego i maszynowego oraz cyfrowej kontroli radiologicznej. Decyduje to o sukcesie zabiegu i umożliwia udrożnienie nawet bardzo cienkich oraz zakrzywionych kanałów.

Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w skomplikowanym lub powtórnym leczeniu kanałowym (reendo). Prawidłowe wykonanie leczenia w takich sytuacjach bez użycia mikroskopu stomatologicznego jest często praktycznie niemożliwe.

 

Mikroskop stomatologiczny umożliwia wykonanie wielu trudnych zabiegów m.in.:

 • usunięcie złamanych i pozostawionych w kanale narzędzi,
 • odnalezienie pominiętych i dodatkowych kanałów,
 • udrożnienie cienkich, zakrzywionych lub niedrożnych kanałów,
 • usunięcie wkładów koronowo – korzeniowych,
 • usunięcie włókien szklanych z kanałów,
 • diagnostykę pęknięć zęba,
 • zamknięcie perforacji.

Więcej zastosowań mikroskopu stomatologicznego znajduje się w zakładce poświęconej leczeniu pod mikroskopem.

Jak wygląda budowa anatomiczna korzeni?Rysunki anatomiczne zębów, przedstawiają korzenie jako stosunkowo proste "tunele". W rzeczywistości korzenie zębowe mają bardzo skomplikowaną budowę. Różną długość, przewężenia, liczne odgałęzienia i kanaliki boczne.

Dlaczego warto wykonać leczenie kanałowe w DENTU Stomatologia?

WIĘKSZA DOKŁADNOŚĆ

W leczeniu kanałowym wykorzystujemy mikroskop stomatologiczny. Otrzymujemy wyraźny obraz dzięki 20-krotnemu powiększeniu, dlatego odnajdujemy dodatkowe kanały, które w tradycyjnym leczeniu często są pomijane. Usunięcie wszystkich bakterii obniża ryzyko powikłań (ból, ropień, utrata zęba).

PRECYZJA

Używając profesjonalnych narzędzi mamy pewność, że wszystkie kanały zostają odnalezione, idealnie opracowane, wyczyszczone oraz szczelnie wypełnione. Dzięki temu leczymy skutecznie.

PEWNIEJSZE ROKOWANIE

Używając profesjonalnego sprzętu, zmniejszamy ryzyko powikłań, a tym samym nie narażamy Pacjenta na dodatkowe koszty i ponowne leczenie.

CZAS LECZENIA

W większości przypadków leczenie kanałowe przeprowadzone zostaje na 1 wizycie.

BEZBOLESNE LECZENIE

Precyzyjnie podajemy znieczulenie i usuwamy tylko chore tkanki zęba.

PEŁNA KONTROLA

Widząc wszystkie detale uzyskujemy pełną kontrolę nad przebiegiem leczenia, co staje się nowym standardem w stomatologii.
 

Masz pytania?
Chcesz umówić się na wizytę?


Przejdź do kontaktu
 

Najczęściej zadawane pytania

1Czy leczenie kanałowe jest skuteczne?
Leczenie kanałowe to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów dentystycznych. Jest zupełnie bezbolesne, przeprowadzone w znieczuleniu miejscowym. W Klinice Stomatologicznej DENTU leczenie kanałowe wykonujemy w oparciu o najnowsze wyniki badań i przy zastosowaniu sprawdzonych procedur:
 • Pomiaru długości kanałów dokonujemy elektronicznie używając endometru Raypex najwyższej VI generacji,
 • Zabieg często wykonujemy z użyciem mikroskopu stomatologicznego,
 • Kanały wypełniamy termicznie ciekłą gutaperką,
 • W trakcie leczenia nasi Pacjenci są chronieni osłoną pola zabiegowego – koferdamem. Dzięki temu szkodliwe substancje z leczonego zęba nie przedostają się do jamy ustnej. W ten sposób zapewniamy Pacjentom maksymalne bezpieczeństwo i znacznie poprawiamy rokowanie leczonego zęba,
 • W procesie leczenia wykorzystujemy ultradźwięki co znacząco podnosi skuteczność zabiegu.

Dentysta Tczew i Stomatolog Tczew


2Leczenie kanałowe pod mikroskopem - jaka jest szansa na uratowanie zęba?
Nasze starania, doświadczenie i nowoczesne metody leczenia powodują, że w DENTU Stomatologia skuteczność leczenia kanałowego sięga 95%.

Dentysta Tczew i Stomatolog Tczew


3Co jest alternatywą dla leczenia kanałowego?
Niestety jedyną możliwością jest usuniecie zęba. Należy pamiętać, że ekstrakcja zęba jest nieodwracalna i wiąże się z koniecznością uzupełnienia brakującego zęba za pomocą mostu lub implantu. Dlatego warto rozważyć możliwość jego zachowania poprzez leczenie kanałowe.

Dentysta Tczew i Stomatolog Tczew


4Jak długo trwa leczenie kanałowe?
W naszej Klinice kładziemy nacisk na sprawdzone i innowacyjne metody leczenia. Dzięki nowoczesnym technologiom obecnie zęby można leczyć kanałowo nawet podczas 1 wizyty w gabinecie, a skuteczność wykonanego zabiegu sięga 95%.

Dentysta Tczew i Stomatolog Tczew


 
 
Call Now Button