Polerowanie zębów Tczew

Polishing
Polerowanie zębów jest końcowym elementem, tzw. higienizacji jamy ustnej. Celem polerowania jest wygładzenie powierzchni zębów. Polerowanie zębów Tczew wykonujemy po wcześniej przeprowadzonym skalingu i piaskowaniu zębów. Poprzez polishing Twoje zęby z pewnością stają się bardziej gładkie i lśniące, a to zdecydowanie wpływa na estetykę uśmiechu.

Na czym polega polerowanie zębów?

W celu wykonania polerowania (polishingu) na powierzchni Twoich zębów rozprowadzamy specjalną pastę, która ma właściwości czyszczące i polerujące. Następnie czyścimy zęby szczoteczką lub gumką dentystyczną w celu wygładzenia ich powierzchni.

Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny. Bez wątpienia po zabiegu odczuwasz w ustach przyjemny smak, świeżość i gładkość zębów.

Przygotowanie zębów do polishingu

Polerowanie zębów Tczew jest końcowym etapem higienizacji jamy ustnej. Pełną procedurę oczyszczania jamy ustnej rozpoczynamy od usuwania kamienia nazębnego (skalingu). Następnie przechodzimy do piaskowania zębów, a dopiero po nim do polerowania.

Naszym Pacjentom rekomendujemy również wykonanie fluoryzacji.

Jeśli nie masz złogów kamienia nazębnego to skaling w Twoim przypadku nie jest konieczny. Z pewnością jednak każde polerowanie poprzedzamy piaskowaniem zębów, ponieważ dzięki niemu z powierzchni szkliwa usuwamy nieestetyczne przebarwienia i osady. W ten sposób przygotowujemy powierzchnię zębów do polerowania.

Ważna dla Ciebie informacja: profilaktyczne piaskowanie zębów przeciwdziała rozwojowi bakterii, próchnicy i chorób dziąseł. Wykonane 2 razy w roku wraz z polerowaniem i fluoryzacją zdecydowanie zmniejsza ryzyko rozwoju próchnicy (około 40%).

Jak długo trwa polerowanie zębów Tczew?

Zazwyczaj polerowanie trwa około kilkunastu minut i jest bezbolesne. Pamiętaj jednak, że przed polerowaniem wykonujemy oczyszczanie kamienia i osadu nazębnego, a po nich możesz odczuwać nadwrażliwość zębów.

Jeśli wykonujemy pełen pakiet higienizacyjny (skaling, piaskowanie, polerowanie i fluoryzację) to cały zabieg trwa około godziny.

Zalecenia po zabiegu polerowania zębów

Zazwyczaj polishing wykonujemy podczas pełnej procedury higienizacyjnej, dlatego przez dobę od wykonania zabiegu utrzymuj białą dietę. Jeśli palisz to również poczekaj z kolejnym papierosem. Zobacz dokładne zalecenia i poznaj informacje o białej diecie.

Polerowanie zębów Tczew – cena

Polerowanie zębów w DENTU Stomatologia wykonujemy w szerszym pakiecie higienizacyjnym.

Jeśli wykonasz piaskowanie wraz z polerowaniem to zapłacisz 140 zł. W przypadku scalingu, piaskowania i polerowania będzie to koszt 290 zł. Jeżeli dodatkowo zdecydujesz się na fluoryzację zębów to będzie to 320 zł. Sprawdź nasz aktualny cennik.

Efekty zabiegu

Polerowanie zębów z pewnością jest przydatne. Skutecznie usuwa resztkowe przebarwienia i drobiny osadów, które pozostały na powierzchni zębów po wcześniejszych zbiegach (skaling, piaskowanie). W wyniku polerowania Twoje zęby są gładkie i błyszczące, a to z pewnością wpływa na piękny wygląd Twojego uśmiechu.

Dzięki polerowaniu na powierzchni szkliwa nie pozostają mikroskopijne bruzdy i niedoskonałości, a to znacząco ogranicza ponowne odkładanie się płytki nazębnej. Gdy zanieczyszczenia osadzają się wolniej to z pewnością utrzymanie świetnej kondycji szkliwa jest zdecydowanie łatwiejsze.

Pamiętaj jednak, że zabiegi higienizacyjne są uzupełnieniem prawidłowej higieny Twojej jamy ustnej. Niestety nie zastąpią one dobrych nawyków higienicznych tj. częste i dokładne mycie zębów oraz używanie nici dentystycznej.