Korony zębowe Tczew

Czym są korony zębowe (protetyczne)?

Naturalny ząb w dużym uproszczeniu tworzą korzeń oraz korona. Korona zębowa jest widoczną w ustach częścią zęba odpowiadającą za estetykę Twojego uśmiechu. Jeśli Twój ząb jest mocno zniszczony i nie ma możliwości jego trwałej odbudowy kompozytowym wypełnieniem to z pewnością dobrym rozwiązaniem jest wykonanie estetycznej i trwałej korony protetycznej.

Korona to typ stałego uzupełnienia protetycznego. Wykonujemy ją w pracowni protetycznej na podstawie pobranego wcześniej wycisku lub skanu wewnątrzustnego.

Bez wątpienia ważną dla Ciebie informacją jest to, że koronę zacementowuje się na stałe. Oznacza to, że nie masz możliwości jej wyjęcia z ust. Korona protetyczna pełni funkcję naturalnej korony zęba. Zwróć uwagę, że przy pomocy korony możesz nie tylko odtworzyć uszkodzony ząb, ale także zmienić (ulepszyć) jego kształt, kolor lub ustawienie.

Decydując się na wykonanie kilku koron bez wątpienia możesz uzyskać "prosty zgryz" bez długiego leczenia ortodontycznego i jaśniejszy kolor zębów... Dlatego jeśli pragniesz upiększyć swój uśmiech w stosunkowo krótkim czasie to rozważ właśnie korony protetyczne np. porcelanowe.

Korony zębowe Tczew wykorzystujemy również w leczeniu implantologicznym. Implant jest odbudową części korzeniowej zęba, a za przywrócenie funkcji i estetyki odpowiada właśnie korona protetyczna.

Podsumowując można powiedzieć, że korona protetyczna jest rodzajem trwałej nakładki na JEDEN ząb lub implant. Poprzez zastosowanie korony protetycznej ząb zostaje wzmocniony i jednocześnie estetycznie odtworzony. Zwłaszcza korony protetyczne wykonane z porcelany lub cyrkonu zapewniają zdrowy i naturalny wygląd nowo odbudowanego zęba.

Nie zawsze nasi Pacjenci chcą mieć białą koronę zęba. Niektórzy marzą o złotym zębie i my spełniamy ich marzenia, wykonując korony lane z cennego kruszcu.

Jak są zbudowane korony zębowe Tczew?

Korony protetyczne najwyższej jakości pod względem estetycznym są w całości utworzone z porcelany (korony pełnoceramiczne) lub cyrkonu. Wykonywane są również korony z dwóch warstw:

 • porcelanowej warstwy zewnętrznej
 • konstrukcyjnej warstwy wewnętrznej: stopu metalu lub złoto lub cyrkon

Kilka słów o materiałach konstrukcyjnych:

Jak tworzymy korony zębowe Tczew?


W celu wykonania korony protetycznej, ząb zostaje odpowiednio oszlifowany, tzn. zmniejszony z każdej strony. Zabieg ten lekarz dentysta wykonuje po uprzednim podaniu znieczulenia miejscowego, dzięki czemu nie czujesz bólu. W drugim etapie pobieramy od Ciebie wycisk oszlifowanego zęba lub skan wewnątrzustny. Na ich podstawie możemy wykonać odbudowę (koronę protetyczną). Pobrane wyciski lub skany wewnątrzustne przekazujemy do laboratorium protetycznego. Kolorystyka i kształt powstałej pracy protetycznej są wysokiej jakości odzwierciedleniem Twojego naturalnego zęba. Gotowa korona protetyczna po przymierzeniu do oszlifowanego zęba, zostaje zacementowana na stałe.

Etapy wykonania korony protetycznej:

 • Oszlifowanie zęba – przygotowanie bazy do założenia korony
 • Pobranie wycisku lub skanu wewnątrzustnego i przekazanie go do pracowni protetycznej
 • Przymierzenie utworzonej w laboratorium korony protetycznej
 • Zacementowanie korony na stałe

* Po oszlifowaniu zęba w celu zachowania Twojego komfortu i estetyki uśmiechu, otrzymujesz koronę tymczasową, z którą wracasz do domu. Zazwyczaj po około tygodniu koronę tymczasową zastępujemy właściwą koroną protetyczną przygotowaną przez technika w laboratorium protetycznym.

Kiedy wykonujemy korony protetyczne?


W DENTU Stomatologia korony zębowe Tczew są nieodłącznym elementem leczenia zawsze, gdy:

 • Naturalna korona Twojego zęba została bardzo osłabiona (ukruszona, częściowo odłamana, zniszczona licznymi lub rozległymi ubytkami próchnicowymi).
 • Twoje zęby są starte (np. w następstwie zgrzytania zębami - bruksizmu).
 • Jesteś po zabiegu implantologicznym i korona protetyczna stanowi uzupełnienie estetyczne implantu (odbudowę).
 • Twój ząb wymaga wzmocnienia po wykonanym leczeniu kanałowym – endodontycznym.
 • Chcesz uatrakcyjnić uśmiech.

Jakie korony zębowe Tczew wykonujemy najczęściej dla naszych Pacjentów?

 • cyrkonowe,
 • pełnoceramiczne (porcelanowe),
 • porcelanowe na podbudowie z tlenku cyrkonu,
 • z porcelany na podbudowie z metalu,
 • korony ze złota.

Dlaczego warto wykonać koronę lub inną pracę protetyczną w DENTU Stomatologia?

DOŚWIADCZENIE I WYSOKIE KWALIFIKACJE


Protetyka stomatologiczna jest jedną z głównych gałęzi naszej działalności. Wykonaliśmy już niezliczoną ilość koron oraz innych prac protetycznych na bazie, których stworzyliśmy piękne uśmiechy. Nasze bogate doświadczenie wynika z wieloletniej praktyki i wiedzy zdobytej na licznych kursach i szkoleniach.

DOKŁADNOŚĆ


Wyciski wykonujemy używając mas wyciskowych o najwyższej dostępnej na rynku jakości. Ich struktura oparta została na bazie asilikonów i mas polieterowych. Dzięki temu pobrane od Pacjenta wyciski są maksymalnie dokładne. Uchwycone zostają najdrobniejsze szczegóły, a to przekłada się na estetykę wykonanej pracy protetycznej.

JAKOŚĆ


Współpracujemy z jednym z najlepszych i największych laboratoriów protetycznych w Polsce Północnej.

KOMFORT PACJENTA


Cały zabieg jest w 100% bezbolesny, wykonany w znieczuleniu miejscowym. Pacjent po oszlifowaniu zębów, a jeszcze przed oddaniem stałej pracy protetycznej, może być spokojny, ponieważ wraca do domu z koronami tymczasowymi.

ATRAKCYJNA POLITYKA CENOWA


Wspólnie z Pacjentem ustalamy plan leczenia, który zawiera przejrzyste dane tj. etapy i rodzaj wybranego uzupełnienia protetycznego oraz kwotę. Dzięki temu Pacjent może być spokojny, ponieważ zawsze dokładnie zna cenę przeprowadzonego zabiegu. Dodatkowo w DENTU Stomatologia możliwa jest płatność ratalna. Współpracujemy z firmą, która stworzyła pierwszy w Polsce program finansowania płatnych usług medycznych na raty - MEDI RATY.

DOKŁADNA I KOMPLEKSOWA DIAGNOSTYKA


Leczenie Pacjenta poprzedzamy szczegółową diagnostyką i dokumentacją fotograficzną. Dysponujemy nowoczesnym aparatem RVG. W pierwszym etapie planujemy leczenie w sposób wizualny na monitorze komputera. Pozwala to na przybliżenie Pacjentowi różnych opcji leczenia i ułatwia wybranie tej najbardziej optymalnej.

BOGATA OFERTA I MOŻLIWOŚĆ WYBORU


W zależności od potrzeb i możliwości finansowych Pacjenta, oferujemy kilka linii koron protetycznych do wyboru. Pisząc korony zębowe Tczew mamy na myśli:

 • korony pełnoceramiczne (porcelanowe) dla Pacjentów oczekujących najwyższego efektu estetycznego,
 • pełnocyrkonowe dla Pacjentów, którym zależy na wyjątkowej trwałości i wytrzymałości,
 • porcelanowe na podbudowie ze stopu metalu dla osób szukających najbardziej ekonomicznego rozwiązania,
 • korony porcelanowe na podbudowie ze złota lub cyrkonu dla osób uczulonych na stop metalu lub szukających bardziej estetycznego rozwiązania w zrównoważonej cenie.

Jak prawidłowo dbać o korony i mosty protetyczne oraz implanty?

Prawidłowa i staranna higiena jamy ustnej jest bardzo ważna. Jeżeli chcesz, aby Twoje implanty i uzupełnienia protetyczne (korony, mosty) służyły jak najdłużej, musisz higienę jamy ustnej traktować priorytetowo:

 • W miarę możliwości, szczotkuj zęby po każdym posiłku. Upewnij się, czy Twoja technika mycia zębów jest prawidłowa.
 • Używaj produktów przeznaczonych do higieny implantów i uzupełnień protetycznych. Stosuj również nić dentystyczną. Dobrym rozwiązaniem jest również używanie irygatora.
 • Korzystaj z takich zabiegów jak skaling i piaskowanie.
 • Co pół roku zgłaszaj się na kontrole do lekarza dentysty.