Piaskowanie zębów Tczew

Czytając informacje zawarte na poniższej stronie z pewnością dowiesz się wielu ciekawych rzeczy o piaskowaniu zębów. Zapraszamy Cię również na pozostałe zakładki dotyczące skalingu (usuwania kamienia nazębnego) i polerowania zębów. Ale zacznijmy od początku…

Co to jest piaskowanie zębów?

Piaskowanie zębów to przede wszystkim zabieg ułatwiający utrzymanie higieny jamy ustnej, ale z pewnością zapewnia również natychmiastowy efekt rozjaśnienia uśmiechu. Jest jedną z standardowych procedur stomatologicznych wykonywanych najczęściej po oczyszczeniu kamienia nazębnego (skalingu). Poprzez piaskowanie czyścimy zęby z osadu, który tworzy się na ich powierzchni przez spożywanie barwiących pokarmów.

Na czym polega piaskowanie zębów Tczew?

Po wykonaniu oczyszczania kamienia nazębnego, rozpoczynamy piaskowanie.

Dzięki piaskowaniu usuwamy z zębów pozostałe drobne resztki kamienia, osady i przebarwienia. Bez wątpienia jednocześnie uzyskujemy gładszą powierzchnię zębów, a Twój uśmiech staje się jaśniejszy i zdrowszy.

Piasek stomatologiczny to rodzaj zawiesiny, którą uzyskujemy przez zmieszanie specjalnego proszku stomatologicznego i wody. Proszek ten to czyszczące maleńkie granulki wodorowęglanu sodu lub glicyny.

Bez wątpienia piaskowanie zębów Tczew to zabieg w 100% bezpieczny dla Twoich zębów. Drobinki preparatu są dobrane tak, że skutecznie radzą sobie z usunięciem osadu nazębnego, ale jednocześnie nie powodują uszkodzeń szkliwa.

Zawiesina ma przyjemny smak, a jej nadmiar odbieramy przy pomocy tzw. ślinociągu lub ssaka. Na końcu polerujemy Twoje zęby specjalnymi szczoteczkami lub gumeczkami.

Po kompleksowej higienizacji, rozważ wykonanie fluoryzacji, która z pewnością wzmocni szkliwo Twoich zębów, a wykonana 2 razy w roku zdecydowanie zmniejsza ryzyko rozwoju próchnicy. O około 40 %.

Ile czasu trwa piaskowanie zębów Tczew?

Piaskowanie zębów jest zabiegiem, który trwa zazwyczaj około 30 minut.

Często polecamy naszym Pacjentom wykonanie piaskowania w trakcie rutynowych przeglądów profilaktycznych. Zabieg jest bezbolesny, ale czasami możesz odczuwać krótką nadwrażliwość, która z pewnością ustąpi w ciągu kilku dni.

Zalecenia po zabiegu piaskowania zębów.

Z pewnością natychmiast zobaczysz efekt odświeżonych zębów, ale pamiętaj, że tylko od Twojej sumienności zależy jak długo będziesz się nim cieszyć. Dlatego:

  • Tuż po zabiegu, przez około 3 godziny, nie spożywaj posiłków ani napojów (poza wodą niegazowaną).
  • Unikaj również mocno barwiących pokarmów typu: buraczki, kawa, herbata, jagody, wiśnie, potrawy z curry itd.
  • W celu uzyskania jak najlepszego efektu, utrzymuj tzw. białą dietę przez co najmniej dobę.
  • Pamiętaj też o priorytetowej higienie jamy ustnej. Szczotkuj zęby po każdym posiłku przez co najmniej 2 minuty, pamiętaj o używaniu nici dentystycznej oraz płukance do ust.

Dlaczego warto piaskować zęby?

Z pewnością wiesz, że w obszarze płytki nazębnej gromadzą się również liczne bakterie. To właśnie one przyczyniają się do destrukcji szkliwa, próchnicy i chorób przyzębia.

Wykonując regularnie piaskowanie zębów, pozbywasz się niechcianych bakterii z jamy ustnej, a dzięki temu unikasz poważnych konsekwencji zdrowotnych. Piaskowanie zębów Tczew bez wątpienia wpływa też pozytywnie na estetykę Twojego uśmiechu. Poprzez zabieg piaskowania usuwamy z zębów powierzchniowe przebarwienia. Dlatego bezpośrednio po zabiegu z pewnością wychodzisz z jaśniejszym, gładszym i odświeżonym uśmiechem.

Higienizację zębów (skaling, piaskowanie i polerowanie) wykonujemy zawsze przed wybielaniem zębów DENTU White. W ten sposób bez wątpienia uzyskujemy doskonały efekt estetyczny.

Jeśli palisz papierosy lub uwielbiasz kawę, herbatę i czerwone wino to z pewnością skaling wraz z piaskowaniem i polerowaniem są dla Ciebie dobrymi zabiegami. Pamietaj, że piaskowanie zębów Tczew jest w pełni bezpieczne i nie powoduje żadnych uszkodzeń szkliwa.

Jak często wykonywać zabieg?

Zalecamy, aby piaskowanie zębów wykonywać regularnie co pół roku.

Jeśli masz duże tendencje do odkładania się kamienia nazębnego i osadów to zalecamy Ci wykonywanie pełnego pakietu higienizacyjnego (skaling, piaskowanie, polerowanie) co 3 miesiące.

Dobrze jeśli wizytę higienizacyjną połączysz z wizytą kontrolną u dentysty. Dokładnie oczyszczona powierzchnia zębów zdecydowanie ułatwia szczegółową diagnostykę lekarzowi dentyście.

Z kolei dla Ciebie jest to spora oszczędność czasu i pieniędzy. Dlaczego?

Ponieważ lepiej zapobiegać niż leczyć, a jak już leczyć, to lepiej małe ubytki niż duże.

W celu połączenia higienizacji zębów i wizyty kontrolnej koniecznie zarezerwuj 2 wizyty: pierwszą u jednej z naszych dyplomowanych higienistek oraz drugą u lekarza dentysty.

Ile kosztuje piaskowanie zębów Tczew?

Za samo piaskowanie zębów w DENTU Stomatologia zapłacisz 190 zł. Jeśli chcesz wykonać pakiet higienizacyjny ( oczyszczanie kamienia i osadu nazębnego wraz z polerowaniem) to zapłacisz 290 zł. Jeżeli dodatkowo chcesz wykonać fluoryzację to zapłacisz 320 zł.

W celu poznania aktualnych cen naszych usług zapraszamy Cię do odwiedzenia zakładki CENNIK.