Profilaktyka


Prawidłowa higiena jamy ustnej jest warunkiem na zachowanie zdrowego i ładnego uśmiechu na długie lata. Szereg dolegliwości jak np. krwawiące dziąsła, nadwrażliwość lub próchnica bardzo często spowodowane są niedostateczną lub nieprawidłową dbałością o zęby. Odpowiednia profilaktyka wpływa pozytywnie na zdrowie i „kieszeń” pacjentów. Zapobieganie chorobom jamy ustnej jest zdecydowanie tańsze, krótsze i prostsze niż ich leczenie.

W ramach wizyty profilaktycznej oferujemy naszym Pacjentom:

  • Wizytę instruktażową – poznajemy indywidualne przyzwyczajenia Pacjenta, odpowiadamy na pytania i udzielamy porad jak skutecznie zadbać o higienę jamy ustnej w domu.
  • Dokładne badanie uzębienia i całej jamy ustnej.
  • Usuwanie kamienia nazębnego (scaling) – zabieg ten jest w pełni bezinwazyjny i bezpieczny. Powinien być wykonywany przynajmniej raz w roku. Kamień nazębny to głównie zmineralizowane bakterie, które wnikając do kieszonek dziąsłowych wywołują stan zapalny dziąseł, który jest przyczyną paradontozy. Usuwanie kamienia nazębnego pomaga odzyskać naturalną biel zębów, zachować zdrowe dziąsła oraz świeży oddech. Jest zabiegiem zapobiegającym lub hamującym rozwój paradontozy.
  • Piaskowanie - usuwamy z zębów osady i przebarwienia, powstające najczęściej na skutek palenia tytoniu, picia kawy lub herbaty. Zabieg ten stanowi uzupełnienie scalingu, przynosi zachwycające efekty estetyczne (zęby stają się gładkie i naturalnie białe) i jest szczególnie przydatny przy oczyszczaniu trudnodostępnych miejsc, np. przestrzeni międzyzębowych. Piaskowanie jest bezbolesne, wykonywane przy użyciu specjalistycznej piaskarki oraz bezpiecznego proszku dentystycznego.
  • Polerowanie i Fluoryzację – podkreślamy efekt wcześniej wykonanych zabiegów i wzmacniamy szkliwo. Dzięki temu znacznie zmniejszamy ryzyko wystąpienia próchnicy (nawet o 40 %) oraz zabezpieczamy zęby przed nadwrażliwością.
 

Masz pytania?
Chcesz umówić się na wizytę?


Przejdź do kontaktu