Licówki porcelanowe

sposób na perfekcyjny uśmiech
Jeśli Twoje zęby nie mają wymarzonego kształtu lub koloru a pragniesz mieć piękny i naturalnie wyglądający uśmiech to z pewnością licówki są sposobem na jego uzyskanie.

Licówki porcelanowe to cieniutkie ceramiczne nakładki na zęby, które do powierzchni zębów przyklejamy na stałe.

Bez wątpienia dzięki licówkom porcelanowym możesz uzyskać nowy, trwały i promienny uśmiech w krótkim czasie (np. bez konieczności długoterminowego leczenia ortodontycznego).

Oto efekt leczenia jednej z naszych wspaniałych Pacjentek.

Jeśli chcesz zobaczyć efekty leczenia protetycznego i estetycznego naszych innych Pacjentów to zapraszamy Cię do zakładki PRZED i PO.
Wielu naszych Pacjentów zainteresowanych licówkami porcelanowymi zadaje nam liczne pytania. Poniżej udzielamy odpowiedzi na te, które słyszymy najczęściej.

Czy licówki wymagają dużego oszlifowania zębów?

Stosując nowoczesne techniki wykonujemy licówki z bardzo oszczędnym oszlifowaniem zębów (0,2-0,4 mm). W sprzyjających warunkach możemy rozważyć w Twoim przypadku wykonanie licówek bez szlifowania.

Czy licówki są uzupełnieniem trwałym?

Tak. Licówki porcelanowe z powodzeniem mogą służyć 15 lat i więcej.

Uwaga:

Wraz z wiekiem linia Twoich dziąseł cofa się (fizjologiczny zanik dziąsła) i po wielu latach może skutkować to uwidocznieniem granicy między licówką a zębem. Jeśli chcesz opóźnić proces starzenia się przyzębia to regularnie uczęszczaj na zabiegi higienizacyjne i zwróć uwagę na prawidłową technikę szczotkowania zębów.

Co zrobić w sytuacji gdy cofające się dziąsło uwidacznia granicę między licówką a zębem?

Jeśli po latach pojawi się taka sytuacja to najlepiej jak wymienisz stare licówki na nowe sięgające nowej granicy dziąsła.

Czy licówki można wykonać na zębach, które wcześniej miały dużo ubytków (założonych plomb)?

Tak. Z pewnością licówki porcelanowe lub korony są trwałymi i estetycznymi sposobami na odbudowę zębów w przypadkach gdzie trudno byłoby wykonać kolejne wypełnienie kompozytowe.

Czy licówki porcelanowe mogą zastąpić leczenie ortodontyczne?

Tak. W niektórych przypadkach licówki mogą posłużyć do "wyprostowania" zębów. Na przykład jeśli masz lekko zrotowane zęby lub chcesz usunąć przerwę między jedynkami (diastemę).

Czy licówki można wybielić?

Niestety licówek nie można wybielić. Dlatego rozważ wybielanie zębów przed rozpoczęciem leczenia. Wtedy kolor licówek dobierzemy do nowego koloru Twoich zębów.

Jak dbać o licówki porcelanowe?

Przede wszystkim dokładnie myj zęby i zwracaj szczególną uwagę na technikę szczotkowania.

Regularnie uczęszczaj na wizyty higienizacyjne i kontrolne u lekarza dentysty.

W ten sposób z pewnością opóźnisz proces starzenia się przyzębia, który niestety zachodzi naturalnie u każdego człowieka.