Nasze gabinety wyposażone zostały w nowoczesny sprzęt stomatologiczny m. in. z ramienia firm takich jak: Stern Weber, W&H, Castellini, Seliga, Chifa, Melag, VDW. Spełnia on najwyższe standardy ergonomii pracy i zapewnia wspaniałe efekty.
fotel stomatologiczny, dentu, gabinet stomatologiczny jednosci narodu,

Fotel stomatologiczny Castellini

W DENTU Stomatologia pracujemy używając unitów stomatologicznych włoskiej firmy Castellini, które są idealnie dostosowane do kształtu ciała i zapewniają pacjentowi maksymalny komfort. Z kolei lekarz ma do dyspozycji szereg rozwiązań technologicznych, które umożliwiają mu optymalną przestrzeń i łatwość pracy, co w sposób oczywisty, wpływa na jakość wykonywanych zabiegów.
Zobacz więcej
mikroskop stomatologiczny

Mikroskopy stomatologiczne Smart Optic

Unit stomatologiczny, który jest centralnym elementem każdego gabinetu, ma ogromne znaczenie, ale wielu zabiegów nie bylibyśmy w stanie wykonać bez mikroskopu stomatologicznego.

Wyciąganie złamanych narzędzi z kanałów, leczenie endodontyczne, powtórne leczenie kanałowe, tzw. re-endo, czy wysoce estetyczne wypełnienia DENTU Plus, to tylko niektóre z jego zastosowań.

W naszych gabinetach używamy mikroskopów Seliga Smart Optic, które zapewniają wielokrotne powiększenie pola zabiegowego.
Zobacz więcej
mikroskop stomatologiczny, tor wizyjny

Tor wizyjny

Dopełnieniem mikroskopu jest tzw. tor wizyjny. Jest on niezbędny do organizowania kursów, szkoleń i prezentacji dla lekarzy dentystów. Pomaga w gronie naszego Zespołu lekarzy wykonywać konsultacje i wspólne plany działania w kompleksowym leczeniu stomatologicznym.

Jest przydatny w kompletowaniu dokumentacji medycznej, ponieważ umożliwia utrwalenie pola zabiegowego nawet w 40-krotnym powiększeniu.

Tor wizyjny to niezbędny gadżet pasjonata fotografii stomatologicznej - doktora Macieja Kowalczyka.
Zobacz więcej
endometr

Endometr Rapex VI

Endometr to urządzenie pozwalające bardzo dokładnie określić długość roboczą kanałów leczonego endodontycznie (kanałowo) zęba. Głębokość na jaką opracowany jest ząb, jest na bieżąco wyświetlana na monitorze urządzenia.

Dzięki temu Pacjent może być pewien, że każde leczenie jest wykonane precyzyjnie. Wpływa to na bardzo dobre rokowanie.
Zobacz więcej
system b

System termicznego wypełniania kanałów

Na sukces wykonywanego przez nas leczenia kanałowego wpływ ma również System B i Optura. Ciepła gutaperka jest materiałem doskonale przystosowującym się do nieregularnego kształtu kanałów.

W przeciwieństwie do starszych metod leczenia, ciekła gutaperka, dociera również do wszystkich bocznych kanalików i odgałęzień.

W ten sposób uzyskujemy fantastyczne i długotrwałe efekty leczenia.
Zobacz więcej
aparat rtg

Cyfrowy aparat RTG

Jednym z filarów skutecznego i przewidywalnego leczenia jest niewątpliwie dokładna diagnostyka. W analizie anatomii uzębienia, odnajdywaniu detali i co za tym idzie, unikaniu powikłań, pomagają nam cyfrowy aparat RTG (RVG) i skaner płytek fosforowych. Sprzęt ten zapewnia wspaniałą jakość obrazowania i umożliwia, zaledwie w kilka sekund, wyświetlenie wykonanego zdjęcia na monitorze komputera.
Zobacz więcej
implanty tczew, chirurg tczew

Wirówka do osocza bogatopłytkowego i PRF

Współczesna nowoczesna stomatologia na światowym poziomie to zaawansowane zabiegi chirurgiczne i implantologiczne. W ich wykonywaniu towarzyszy nam Implantmed firmy W&H, który zapewnia bezpieczeństwo i precyzję.

Przyspieszone gojenie ran oraz wzrost kości i tkanek miękkich, stymuluje fibryna bogatopłytkowa. Pozyskujemy ją z krwi Pacjenta używając wirówki PRF.

Dzięki temu wszczepione implanty goją się w bardziej korzystnych warunkach.
Zobacz więcej
implanty, dentu tczew, maciej kowalczyk

Kasety Chirurgiczne i Kaseta Implantologiczna do Chirurgii Sterowanej

Wprowadzenie pojedynczych implantów oraz większej ich ilości w przypadku dużych zabiegów implantologicznych tj. all-on-4 i all-on-6 nie byłoby możliwe bez kaset implantologicznych i zestawu narzędzi do Chirurgii Sterowanej.

Przedstawioną na zdjęciu kasetę doktor Maciej Kowalczyk wykorzystuje w trakcie zaawansowanych zabiegów implantologicznych, których celem jest całkowita rekonstrukcja uzębienia, poprzez odbudowę protetyczną w postaci mostów lub protez na implantach.
Zobacz więcej
skaner wewnatzrustny

Skaner wewnątrzustny Medit i500

Skaner jest kompaktowym urządzeniem, wyposażonym w dwie kamery, które umożliwiają pobranie niezwykle precyzyjnego „wirtualnego wycisku” z jamy ustnej. Pozyskany przez nas cyfrowy model jest od razu widoczny na monitorze. Bez wątpienia charakteryzuje się on bardzo wysoką rozdzielczością i kolorystyką. Następnie na jego podstawie tworzymy różnego rodzaju uzupełnienia protetyczne, np. korony, mosty, licówki lub indywidualne szablony chirurgiczne.
autoklaw

Autoklaw MELAG

W trosce o bezpieczeństwo naszych Pacjentów, dbamy o dokładną dezynfekcję oraz sterylizację stosowanych urządzeń i narzędzi. Jednym z niezbędnych podczas sterylizacji jest autoklaw niemieckiej firmy MELAG. Każdy proces sterylizacji jest potwierdzany cyfrowym certyfikatem.
lupy_stomatologiczne_dentu_stomatologia

Lupy stomatologiczne Surgitel

Lupy stomatologiczne Surgitel – podobnie jak mikroskop stomatologiczny umożliwiają powiększenie pola zabiegowego i zwiększają precyzję wykonywanych w DENTU Stomatologia zabiegów.
Zobacz więcej
Mieszalnik do mas wyciskowych to urządzenie wykorzystywane w celu pobrania od pacjenta wycisków. Mieszalnik pomaga dozować na łyżki wyciskowe masę protetyczną o jednorodnej strukturze. Dzięki temu uzyskane przez nas wyciski, mają najwyższą możliwą dokładność, niezwykle potrzebną do wykonania przez laboratorium protetyczne idealnych prac tj. korony, mosty czy protezy.

Narzędzia ultradźwiękowe – są niezbędne podczas usuwania kamienia nazębnego, leczenia kanałowego i opracowywania ubytków.