Mosty protetyczne Tczew

Czym jest most protetyczny?Jeśli masz luki w uzębieniu to most protetyczny jest dla Ciebie jednym z najbardziej komfortowych rozwiązań.

W uproszczeniu możemy powiedzieć, że most protetyczny to kilka połączonych ze sobą koron protetycznych. Korony na obu końcach mostu są koronami filarowymi, a pozostałe, zawieszone nad dziąsłem, stanowią przęsło mostu. Most wykonujemy w pracowni protetycznej na bazie wcześniej pobranego od Ciebie wycisku z jamy ustnej.

Co dla Ciebie istotne to z pewnością komfort użytkowania takiego uzupełnienia protetycznego. Mosty protetyczne Tczew zacementowuje się w jamie ustnej na stałe tzn. że nigdy nie musisz wyciągać ich z ust (w przeciwieństwie do protez zębowych). Wiedz również, że przy pomocy mostu protetycznego można nie tylko odtworzyć brakujące zęby, ale także poprawić estetykę Twojego uśmiechu (kolor zębów i kształt).

Luki w uzębieniu uzupełnione pełnoceramicznym mostem (w 100% porcelanowym) wyglądają na pewno estetycznie, praktycznie jak Twoje naturalne zęby. Mosty protetyczne Tczew wykorzystywane są również w leczeniu implantologicznym (mosty na implantach) - implanty stanowią odbudowę części korzeniowej zęba (są filarami dla mostu), a za przywrócenie funkcji i estetyki odpowiada właśnie most protetyczny.

Podsumowując:


 • Można powiedzieć, że most protetyczny jest rodzajem trwałej nakładki uzupełniającej brak JEDNEGO lub KILKU zębów.
 • Filarami dla mostu mogą być Twoje naturalne zęby lub wprowadzone wcześniej implanty.
 • Poprzez zastosowanie mostu protetycznego bezzębna luka zostaje estetycznie uzupełniona i jednocześnie zatrzymany zostaje proces destabilizacji pozostałych zębów.
 • Zwłaszcza mosty wykonane z porcelany, porcelany i cyrkonu lub samego cyrkonu, zapewniają piękny, zdrowy i naturalny wygląd.
W przypadku, kiedy tracisz ząb, który znajduje się pomiędzy innymi zębami, rozpoczyna się szereg niekorzystnych dla Twojego uśmiechu zmian:

 • Twoje zęby stopniowo zaczynają przemieszczać się w stronę luki. W ten sposób między Twoimi zębami powstają przerwy (diastemy). Wyglądają one nieestetycznie i sprzyjają powstawaniu stanów zapalnych dziąseł.
 • Poprzez żucie pokarmów powodujesz, że zęby stopniowo przekrzywiają się w stronę luki. W związku z tym symetria Twojego uśmiechu zostaje zaburzona.
 • Ucisk wyzwalany w trakcie żucia pokarmów, powoduje zanik kości wyrostka zębodołowego.
 • Na koniec ząb, który nie ma już kontaktu z zębem przeciwstawnym, stopniowo wysuwa się i zostaje nadmiernie przeciążony. Osłabione w ten sposób utrzymanie zęba w kości, przyczynia się do jego rozchwiania, a w dalszej konsekwencji utraty.

Dlaczego powinnaś/powinieneś uzupełnić brak nawet jednego zęba?

Jeśli nie masz zębów to widać to patrząc na Twoją twarz:

 • Z pewnością Twoje usta stają się węższe (czerwień wargowa chowa się).
 • Niewątpliwie twarz skraca się.
 • Na pewno żuchwa wysuwa się do przodu.
 • Podsumowując wyglądasz zdecydowanie starzej.Jak są zbudowane mosty protetyczne?

Mosty protetyczne Tczew o najwyższej estetyce są w całości utworzone z porcelany (mosty pełnoceramiczne) lub cyrkonu (mosty pełnocyrkonowe). Wykonujemy również mosty zbudowane z dwóch warstw:


 • porcelanowej warstwy zewnętrznej
 • konstrukcyjnej warstwy wewnętrznej: cyrkon lub stop metalu lub złoto


Kilka słów o materiałach konstrukcyjnych:

Jak powstaje most protetyczny?


W celu wykonania mostu protetycznego, zęby będące filarami zostają odpowiednio oszlifowane, tzn. zmniejszone z każdej strony. Zabieg ten wykonujemy po uprzednim podaniu znieczulenia miejscowego, dzięki temu nie czujesz bólu. Drugim etapem jest pobranie od Ciebie wycisków oszlifowanych zębów. Na ich podstawie możliwe jest wykonanie odbudowy. Pobrane wyciski przekazujemy do laboratorium protetycznego. Kolorystyka i kształt powstałej pracy protetycznej są wysokiej jakości odzwierciedleniem Twoich naturalnych zębów. Gotowy most protetyczny po przymierzeniu do oszlifowanych zębów, zostaje zacementowana na stałe.

Etapy wykonania mostu protetycznego:

 • Oszlifowanie zębów – przygotowanie bazy do założenia mostu.
 • Pobranie wycisku i przekazanie go do pracowni protetycznej.
 • Przymierzenie utworzonego w laboratorium mostu protetycznego.
 • Zacementowanie mostu na stałe.
* Po oszlifowaniu zębów filarowych w celu zachowania Twojego komfortu i estetyki uśmiechu, najczęściej otrzymujesz korony tymczasowe, z którymi wracasz do domu. Zazwyczaj po około tygodniu korony tymczasowe zostają zastąpione właściwą pracą - mostem protetycznym przygotowanym przez technika w laboratorium protetycznym.

Kiedy wykonuje się mosty protetyczne?


Gdy:

 • naturalne uzębienie nie jest kompletne;
 • most protetyczny stanowi uzupełnienie estetyczne po zabiegu implantologicznym;
 • Pacjent korzysta z protezy zębowej, która nie jest dla niego komfortowa. Proteza może zostać zastąpiona mostem protetycznym;
 • most protetyczny zostaje wykonany ze względów estetycznych w celu uatrakcyjnienienia uśmiechu (mosty pełnoceramiczne, mosty porcelanowe na cyrkonie, mosty pełnocyrkonowe).

Dlaczego warto wykonać most protetyczny w DENTU Stomatologia?

DOŚWIADCZENIE I WYSOKIE KWALIFIKACJE


Protetyka stomatologiczna jest jedną z głównych gałęzi naszej działalności. Wykonaliśmy już niezliczoną ilość mostów oraz innych prac protetycznych na bazie, których stworzyliśmy piękne uśmiechy. Nasze bogate doświadczenie wynika z wieloletniej praktyki i wiedzy zdobytej na licznych kursach i szkoleniach.

DOKŁADNOŚĆ


Wyciski wykonujemy używając mas wyciskowych o najwyższej dostępnej na rynku jakości. Ich struktura oparta została na bazie asilikonów i mas polieterowych. Dzięki temu pobrane z Twoich ust wyciski są maksymalnie dokładne. Uchwycone zostają najdrobniejsze szczegóły, a to przekłada się na estetykę wykonanego mostu protetycznego.

JAKOŚĆ


Współpracujemy z jednym z najlepszych i największych laboratoriów protetycznych w Polsce Północnej.

KOMFORT PACJENTA


Cały zabieg jest dla Ciebie w 100% bezbolesny. Całość wykonujemy w znieczuleniu miejscowym. Bezpośrednio po oszlifowaniu zębów, a jeszcze przed oddaniem gotowego mostu protetycznego, możesz być spokojna/spokojny, ponieważ wracasz do domu z uzupełnieniem tymczasowym.

ATRAKCYJNA POLITYKA CENOWA


Razem ustalamy plan leczenia, który zawiera przejrzyste dane tj. etapy i rodzaj wybranego mostu (most porcelanowy, most z cyrkonu, most pełnoceramiczny) oraz kwotę. Dzięki temu możesz być spokojna/spokojny, ponieważ zawsze dokładnie znasz cenę przeprowadzonego zabiegu. Dodatkowo w DENTU Stomatologia umożliwiamy płatność ratalną. Współpracujemy z firmą, która stworzyła pierwszy w Polsce program finansowania płatnych usług medycznych na raty - MEDI RATY.

DOKŁADNA I KOMPLEKSOWA DIAGNOSTYKA


Twoje leczenie poprzedzamy szczegółową diagnostyką i dokumentacją fotograficzną. Dysponujemy nowoczesnym aparatem RVG. W pierwszym etapie planujemy leczenie w sposób wizualny na monitorze komputera. Pozwala to nam przybliżyć Tobie różne opcje leczenia i ułatwia wybranie tej najbardziej optymalnej.

BOGATA OFERTA I MOŻLIWOŚĆ WYBORU


W zależności od Twoich potrzeb i możliwości finansowych z pewnością możemy zaoferować kilka linii mostów protetycznych do wyboru:

 • mosty pełnoceramiczne (porcelanowe) dla Pacjentów oczekujących najwyższego efektu estetycznego,
 • cyrkonowe dla Pacjentów, którym zależy na wyjątkowej trwałości i wytrzymałości,
 • mosty porcelanowe na podbudowie ze stopu metalu dla osób szukających najbardziej ekonomicznego rozwiązania,
 • mosty porcelanowe na podbudowie ze złota lub cyrkonu dla osób uczulonych na stop metalu lub szukających bardziej estetycznego rozwiązania w zrównoważonej cenie.

Jak prawidłowo dbać o mosty protetyczne Tczew?

Prawidłowa i staranna higiena jamy ustnej jest bardzo ważna. Jeżeli chcesz, aby Twój most protetyczny oraz implanty lub inne uzupełnienia protetyczne (korony, licówki) służyły jak najdłużej to musisz higienę jamy ustnej traktować priorytetowo:

 • W miarę możliwości, szczotkuj zęby po każdym posiłku. Upewnij się, czy Twoja technika mycia zębów jest prawidłowa.
 • Używaj produktów przeznaczonych do higieny uzupełnień protetycznych i implantów. Stosuj również nić dentystyczną. Dobrym rozwiązaniem jest również używanie irygatora.
 • Korzystaj z takich zabiegów jak skaling i piaskowanie.
 • Co pół roku zgłaszaj się na kontrole do lekarza dentysty.

Najczęściej zadawane pytania

1Jak długo trwa wykonanie mostu protetycznego?
W zależności od wielkości mostu czas oczekiwania na jego wykonanie to 5 - 12 dni.

Stomatolog Tczew


2 Czy spożywane jedzenie może przedostawać się pod most protetyczny?
Przytwierdzenie mostu protetycznego jest możliwe poprzez zastosowanie specjalnego cementu stomatologicznego, który poza przyklejeniem pracy, zapewnia szczelne uzupełnienie między oszlifowanym zębem a koroną protetyczną. Nie ma możliwości, aby jedzenie przedostawało się pod zacementowany most protetyczny lub koronę.

Dentysta Tczew


3Czy wykonanie mostu protetycznego boli?
Zabieg oszlifowania zębów stanowiących filary dla mostu protetycznego przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Możesz być spokojny, ponieważ znieczulenie zapewnia komfort i bezbolesność.

Stomatolog Tczew


4Jak należy dbać o mosty protetyczne Tczew?
O mosty protetyczne należy dbać jak o własne naturalne uzębienie. Dokładnie myj zęby szczoteczką i używaj nici dentystycznej – zwłaszcza w przestrzeni między zębami a mostem (korona na zębie filarowym). Staranne czyszczenie pomoże Ci zachować zdrowe zęby i zapobiec zapaleniom dziąseł. Pamiętaj także o regularnych kontrolach u stomatologa, ponieważ próchnicę nie zawsze widać, a choroby przyzębia mogą mieć negatywny wpływ na cały organizm.

Dentysta Tczew


5Jak mocno należy oszlifować naturalne zęby w celu wykonania mostu?
W zależności od konkretnego przypadku, stopień oszlifowania będzie się różnił. Czasami oszlifowanie może sięgać rzędu 40% objętości korony zęba filarowego. Jeśli stopień oszlifowania zęba będzie za mały to może to negatywnie wpłynąć na trwałość i jakość wykonanej pracy.

Stomatolog Tczew


6Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania mostu protetycznego?
Jeśli chcesz wykonać most protetyczny to Twoje zęby i dziąsła muszą być zdrowe. W przypadku, gdy naturalna korona zęba jest za krótka do wykonania na niej mostu protetycznego, należy odbudować ją włóknem szklanym. Założenie mostu jest również niemożliwe przy małej wysokości zwarcia, którą wcześniej należy odbudować.

Dentysta Tczew


7Czy mogę zastąpić most protetyczny implantami?
Jak najbardziej, w miejscu, gdzie nie ma zębów, można wprowadzić implanty (miejsce pod przęsłem mostu protetycznego). Zwróć uwagę, że zdejmując most protetyczny, oszlifowane zęby filarowe wymagają odbudowy koronami protetycznymi. Istotnym jest również, abyś spełniała/spełniał warunki do zabiegu implantologicznego (np. wystarczająca ilość kości).

Stomatolog Tczew