Usuwanie kamienia nazębnego Tczew

U suwanie kamienia nazębnego jest z pewnością jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w naszym gabinecie stomatologicznym podczas higienizacji jamy ustnej. Higienizacja, tuż po dokładnym przeglądzie stomatologicznym bez wątpienia stanowi kolejny krok w kierunku poprawy zdrowia Twojej jamy ustnej.

Profesjonalny skaling (usuwanie kamienia nazębnego Tczew) przeprowadzają nasze dyplomowane higienistki stomatologiczne: Aleksandra, Karolina.

Jeśli potrzebujesz bardziej zaawansowanego zabiegu (kiretaż - oczyszczanie kamienia z części korzeniowej zęba) to zapraszamy na zabiegi do naszych lekarzy dentystów.

Do procedur higienizacyjnych oprócz skalingu zaliczamy również:

Czym jest kamień nazębny?

Kamień nazębny to znajdująca się na powierzchni zębów utwardzona płytka, która składa się z resztek pokarmu, bakterii i śliny. Usunięcie kamienia nazębnego jest możliwe tylko poprzez profesjonalny zabieg wykonany w gabinecie stomatologicznym. Niestety nawet najlepsza szczoteczka i pasta do zębów nie są w stanie wyczyścić utworzonych złogów kamienia.

Jak często usuwać kamień nazębny?

Usuwanie kamienia nazębnego przeprowadza się zazwyczaj 1 lub 2 razy w roku. U niektórych Pacjentów zalecamy wykonywanie tego zabiegu częściej - cyklicznie co 3 miesiące.

Złogi kamienia nazębnego powodują stany zapalne. Przez to Twoje dziąsła krwawią i obniżają się. Długotrwały stan zapalny prowadzi do odsłaniania szyjek zębowych oraz zanikania kości wokół zębów - to z pewnością może skutkować rozwojem paradontozy.

Usuwanie kamienia nazębnego Tczew wykonujemy w nowoczesny sposób używając w tym celu specjalnego skalera ultradźwiękowego. Uzupełnieniem skalingu jest piaskowanie, polerowanie, fluoryzacja i instruktaż higieny.

Skaling zazwyczaj jest zabiegiem bezbolesnym, ale jeśli jest potrzeba to wykonujemy go w znieczuleniu miejscowym.

Usuwanie kamienia nazębnego Tczew - szczegółowe informacje

Jeśli chcesz dowiedzieć się wszystkiego o usuwaniu kamienia nazębnego w DENTU Stomatologia to koniecznie zapraszamy Cię do naszej specjalnej zakładki.

Kliknij TUTAJ i poznaj szereg informacji, które specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy.