mediraty
MediRaty
14 maja 2021
złoty ząb
Złoty ząb
28 czerwca 2021
mediraty
MediRaty
14 maja 2021
złoty ząb
Złoty ząb
28 czerwca 2021

Dzisiaj obchodzimy Dzień Dziecka!

Z tej okazji przygotowaliśmy dla naszych najmłodszych Pacjentów i ich Rodziców zestawienie książek, które warto przeczytać przed odwiedzeniem gabinetu stomatologicznego.

Dzieci często boją się tego, czego jeszcze nie znają... Może to być wizyta u lekarza, dentysty lub fryzjera. Seria książeczek – w tym pozycja „Zosia idzie do dentysty”, wydana przez Wydawnictwo Wilga, którą Państwu prezentujemy, powstała po to, aby pomóc najmłodszym Pacjentom pokonać dziecięce lęki. „Zosia idzie do dentysty” to historia dziewczynki, która boi się pierwszej wizyty w gabinecie stomatologicznym.

"Zosia była już dużą dziewczynką. Potrafiła jeździć na rowerze. Sama się ubierała. Wiedziała też, jak się maluje farbami. Na dodatek niczego się nie bała. No, może oprócz duchów. I oprócz dentystki, u której właśnie miała umówioną wizytę."

Okazuje się, że w przezwyciężeniu strachu pomaga jej plakat z krokodylem. Nie będziemy jednak zdradzać szczegółów tej historii, ale z pewnością zapraszamy Was do lektury i to nie tylko z okazji Dnia Dziecka ;)

Dla dzieci od lat trzech polecamy Wam również serię MĄDRA MYSZ. To zbiór ciekawych opowieści, których bohaterami są Zuzia lub Maks. Tematykę zębów poruszają:

  • "Zuzi rusza się ząb",
  • "Zuzia idzie do dentysty",
  • "Maksowi wypada ząb".
Z pewnością każda mała dziewczynka chciałaby otrzymać od Wróżki Zębuszki list z podziękowaniem za pierwszy mleczny ząb.

To również ciekawa inspiracja dla Was Drodzy Rodzice, aby zachęcić swoje pociechy do dokładnego i starannego mycia zębów".

"Kochana Zuziu,

dziękuję za Twój ząb. Myj zęby dokładnie, żeby te, które Ci wyrosną, były tak piękne i błyszczące jak perełki na bransoletce.

Całuję Cię mocno

Twoja Wróżka Zębuszka".


Gorąco polecamy również książeczki z serii "Kicia Kocia" utalentowanej autorki Anity Głowińskiej. Razem z Kicią Kocią można robić wszystko i być wszędzie, nawet w kosmosie i u dentysty! Książeczki są uwielbiane przez dzieci, pięknie zilustrowane i niedrogie.

Dzień Dziecka to jedna z wielu okazji, aby kupić lub wypożyczyć dziecku ciekawą książkę, która bawi, uczy i pełni funkcję terapeutyczną... Spędzony z dzieckiem czas jest zawsze bezcenny, a wspólne czytanie to źródło radości, intrygujących rozmów, mądrości i wrażliwości tak bardzo potrzebnych każdemu człowiekowi.

O czym warto pamiętać przed pierwszą wizytą?

Ważne, aby pierwsze wizyty dziecka w gabinecie stomatologicznym były miłym i bezbolesnym doświadczeniem. Pamiętaj, żeby nigdy! nie mówić dziecku o swoich negatywnych odczuciach, np. że sama/sam boisz się dentysty. Nie opowiadaj również o zastrzykach, małych igiełkach czy bólu.

Przygotuj dziecko na wizytę, czytając z nim książki, które Ci polecamy. Opowiedz, że dentysta to lekarz, który dba o to, aby zęby były zdrowe. Ma dużo ciekawych rzeczy, które chętnie pokaże i super fotel, na którym można jeździć w górę i w dół, prawie jak na placu zabaw :)

W celu rejestracji wizyty umów się poprzez nasz formularz kontaktowy lub zadzwoń.

Zapraszamy!
Call Now Button